Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus-vendéglátás szakról...

Turizmus-vendéglátás szakról vélemények? Szerintetek ez a terv jó?

Figyelt kérdés

Nagyon sok rosszat hallani erről a szakról...

Engem viszont fiúként eszméletlenül érdekel.


Viszont mindenképpen szeretném, hogy legyen munkám is a jövőben, így arra gondoltam, hogy majdnem teljesen párhuzamosan kettő sazkot csinálnék egyszerre.


Az egyik ez lenne, a másik pedig egy piacképesebb, a gazdaságinformatikus szak.


Az egyiket önköltségesen csinálnám és levelezőn, a másikat nappalin, államin.

Még azt nem tudom, hogy melyiket hogy...


Azért csinálnám az egyiket önköltségesen többek között, mert a turizmus-menedzsment valamint a vállalkozásfejlesztés MSc is nagyon érdekel.


Budapesti Gazdasági Egyetem és Budapesti Corvinus Egyetem amiben gondolkodom.


A kérdés az lenne, hogy szerintetek megérheti e erre "elpazarolni" ennyi időt és pénzt? Csak azért, hogy legyen egy B. terv is és mindenképpen kereshessek legalább átlagosan a jövőben.


Ugye még azzal is kell számolnom, hogy 2 szak mellett egyáltalán nem tudok majd dolgozni, ami végülis nekem nem létfontosságú, de azért nem is előnyös...


Illetve általánosságban mit gondoltok a turizmus-vendéglátás szakról?


2019. márc. 12. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha "eszméletlenül" érdekel, azaz szeretnél majd szállodában, utazási irodában, vagy étteremben dolgozni, akkor jó választás a turizmus-vendéglátás. A gazdinfó eléggé más irány. Nem hiszem, hogy a kettőt tudod párhuzamosan csinálni.
2019. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most végeztem turizmus szakon. BP krnyékén élek és budapesten keresek munkát már pár hónapja, sajnos sikertelenül. Amikor jelentkeztem erre a szakra akkor tudtam, hogy elég divatos és telített de más szakok amik érdekeltek még rosszabb kilátásokkal bírtak. (földrajz, szociológia stb)


Ha másért nem akkor a 2 nyelvvizsgáért megéri elvégezni de ha őszinte akarok lenni akkor szinte az összes többi gazdasági szak relevánsabb gazdasági tudást ad. Mondjuk nehezebbek is javarészt.


Arra számíts, hogy a turizmus nem épp a legjobban fizető szektor az alsó munkakörökben. Felmászni a ranglétrán pedig hosszú évek munkája.


Két szakot semmiképpen nem ajánlok egyidejüleg. Sokan azt hiszik hogy a turizmus szakot könnyű elvégezni, hát nem. Lehet hogy nem kell olyan mély tudást megszerezni mint más szakokon viszont a tudásanyag elképesztően szerteágazó. Legyen szó idegennyelvről, földrajzi ismeretekről, hotel managmentről vagy hogy hogyan irányíts egy éttermet gazdaságosan - neked ezt mind tudni kell.

2019. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!