Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi 22 évesen? (PÉCS)

Érettségi 22 évesen? (PÉCS)

Figyelt kérdés

Rengeteg oldalon utána néztem már de mindenűt más van. Konkrétan semmire nem kaptam megfelelő vagy egyértelmű választ. Van már egy szakmám, és dolgoztam is két és félévet. Nem tudom hogy ez befolyásol e valamit. Kérem normális válaszokat adjatok. Jelenleg munkanélküli vagyok, és a szakmámmal kitörölhetem a .... és eddig ahova jelentkeztem mindig kérték és gondoltam még megint otthon lakom megcsinálnám.

A kérdéseim:

1: Nappali tagozatra hány éves korig lehet jelentkezni? Mi a kórhatár?

2: Ha van rá esélyem, mennyibe kerül vagy ingyenes? Van esetleg valami támogatás pl: családi pótlék?

3: Esti felnőtt képzés, mennyibe kerül? És ez hogy működik pontosan? Én úgy tudom hogy Heti két nap és ez az egész 2 éves. Ez igaz? Így mennyire nehéz megcsinálni munka mellet? A válaszokat előre is köszönöm.



2019. márc. 15. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én tanárként azt tanácsolom, járj utána, hogy Pécsett melyik középiskolában van lehetőség elvégezni a gimnáziumot ilyen esetben.


Menj be személyesen azokba az intézményekbe és kérdezz rá, kérj pontos, hivatalos információt.


Tőlük kaphatsz biztos infót.

Azután eldöntheted, hogyan tovább, melyik suliban szeretnéd elvégezni.

2019. márc. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, az esti gimik általában heti 2 naposak, és 2 évesek. Az ár az eltérő lehet, de én például olyan helyet ismerek ahol havi 3 ezer forint.

Munka mellett nem olyan nehéz elvégezni, ráadásul ha ez megnyugtat, a legtöbben akik oda járnak azok dolgoznak is mellette. Vannak idősebbek is 40-50 körül, de talán 16/18-25-ös korosztály gyakoribb. (Ha az idősebbeknek is megy, akkor neked pláne.)

A munkába nem zavar be sokat, mert az a 2 nap is általában délután kell csak bemenni. Például délután 3-tól este 8-ig vagy valahogy így, teljesen türhető.

2019. márc. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. márc. 16. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!