Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 35 évesen érdemes nekiállni...

35 évesen érdemes nekiállni az érettséginek?

Figyelt kérdés
38-39 éves lennék mire leérettségiznék. Van abba a korba ma már bármi haszna? Milyen lehetőségek vannak 40 évesen nulla szakmai tapastalattal? Illetve mi lényege van 3-4 évig olyan dolgokat tanulni amit munkahelyrn soha nem kérdeznek és az életbe szinte biztois hogy soha nem használok. Pl verselemzés, geometria, XIV századi történelem , kémia stb

2018. aug. 6. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Én 19 évesen iratkoztam be levelező érettségire (meló mellett) és voltak harmincas negyvenes osztálytársaink nagyon jófejek. Simán leérettségiztek, jobban mint mi. Volt egy srác aki fogtechnikus lett később és volt aki könyvelő.

Természetesen soha nem késő és bizony számít a bizonyítvány álláskeresési ügyben. Mellesleg egy csomó kedvezményben részesülsz mivel diák vagy. Érdemes kihasználni ezeket a lehetőségeket.

2018. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Elgondolkodnék, hogy vajon nagyon kell-e, ha eddig (értsd: 18 éves korodtól számítva 17 évig) megvoltál nélküle, akkor most mitől lesz jobb? Lesz egy középfokú végzettséged, és? A kenyér nem lesz olcsóbb, gondolom munkád van, van-e ígéret, kilátás jobbra? Akarsz-e feljebblépni,de legalább is váltani, vagy jó-e neked az még 30 évig, ami az elmúlt 16-17-ben jó volt. (Arra célzok, hogy 16-17 éve voltál érettségizőkorú.Azóta nyilván csináltál valamit, történtek veled dolgok, gondolom nem csak léteztél bele a semmibe.)


Ha nincs,és ha nem is akarsz tenni érte különösebben, de van egy fix háttered,akkor én nem törném magam.

2018. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Ha csak azért akarsz leérettségizni, hogy neked is legyen, mert "miért ne?" vagy jobb munkalehetőségeket várnál tőle, akkor azért nem érdemes, ugyanis az érettségi alapvetően nem erre való. Ez nem ad konkrét, használható végzettséget. Jó, lehetséges, hogy vannak olyan munkakörök, ahol elvárt a középfokú végzettség vagy esetleg előnyben részesítik azt, akinek van érettségije és akkor ott jól jön, de szerintem a legtöbb érettségivel betölthető munka szimpla betanított munka, amire igazából nélküle is lenne esélye az embernek. Akkor van értelme megcsinálni, ha utána tovább szeretnél tanulni egyetemen vagy OKJ-n.
2018. aug. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
A tanulás nem (csak) a papír miatt fontos!!! Ezt jó lenne megjegyezni! Formálja a gondolataidat, igényesebbé és kitartóbbá tesz, ajtókat nyit meg kint és belül is. Mindig jó tanulni, soha nem késő!!!!! N34
2018. aug. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Én húszas éveim elején járok. Munka miatt kihagytam éveket az egyetem előtt. Megbántam és semmi haszna nem volt, és számít az az 1-2 év is. Elkésettnek érzem magam és szerintem hátrányom is van. Szerintem nem éri, csak magad miatt. Ha szerinted előnyöd származik belőle csináld meg, de ha nincs rá szükséged pl munka miatt, akkor ne.


A döntés végülis a tiéd.

2018. aug. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Valószínű nulla végzettséggel max valami droid munkát csinálhatsz minimálbérért. Ha 17 évig ez megfelelt akkor most már nem mindegy? A nagy változtatással már vagy 10 éve lekéstél, ettől függetlenül ha te jobban érzenéd magad egy papírral akkor vágj bele. De önmagában az érettségi nem jelent semmit. Ugyanúgy nem fogsz tudni sehova előrelépni.
2018. aug. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Magyarul aki hülye , az nem véletlenül az. 😄 köszönöm a megerősitést. És hogy nem hitegettetek azzal, hogy mindig van remény jobbá tenni az életet.
2018. aug. 7. 09:07
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Mivel már olyat is hallani, hogy azon gondolkodnak, hogy felemelik a nyugdíjkorhatárt 72 évre, valamint sok fejlettebb országban már így is magasabb, mint Mo-n, ezért nem, nem gondolom, hogy késő lenne 39 évesen!!!

Az érettségit nem véletlenül nevezik így. Nem szaktudást ad, nem az a célja. Hanem az, hogy egyfajta műveltségi szintet megüss. Amúgy azt én se gondolom, hogy a verselemzés a legjobb módja, hogy ezt felmérjék, de ezen is talán változtatnak majd egyszer...

40 évesen, 0 tapasztalattal tényleg nehéz, de akkor is jobb ha la érettségid van! Próbálkozhatsz külföldön, alap nyelvtudás is elég egy-két helyre. Nyilván nem területi igazgatónak vagy mérnöknek fogsz menni. :D

Sok sikert az érettségihez!

2018. aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

Senki nem hülyézett le vagy gondol annak!

A 6-os válaszoló tapló, ne törődj vele.


Érettségizz le ha szükségét érzed, de mérlegeld, hogy származna e hasznod belőle.

2018. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sosem késő változtatni! VOlt ismerősöm, aki 45 évesen érettségizett le. Egyébként keress olyan helyet, ahol 2 év alatt le tudsz érettségizni. Vannak ilyen lehetőségek.

Ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond. Gyári munkához ugyan nem feltétlenül szükséges, de te leszel több általa!

2018. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!