Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik éri meg jobban? Radiogr...

Crimsonruffian kérdése:

Melyik éri meg jobban? Radiográfusnak lenni, vagy mezőgazdasági mérnöknek?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok és ez a két lehetőség van. A radiográfus nem orvosi képzés. (Orvosi diagnosztikai analitikus)

2019. márc. 21. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Legyen az első! De leginkább keress egy harmadikat!
2019. márc. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A mezőgazdasági mérnök végzettséggel leginkább csak három lehetőséged van: 1.) Földet és eszközöket veszel végzés után és kistermelőként gazdálkodsz, de ehhez kezdőtőke kell. 2.) Alkalmazott leszel egy agrárvállalkozásban, de ez esetben sajnos számíthatsz arra, hogy hosszú munkanapjaid lesznek, keményen megdolgoztatnak. 3.) Az agrárközigazgatásban helyezkedsz el, azaz hivatali munkára adod a fejed. Csak akkor válaszd a mezőgazdasági mérnök szakot, ha e három közül legalább egy tetszik.


A radiográfusok munkakörülményeiről nem sokat tudok, de az biztos, hogy felelősségteljes munka, közalkalmazotti bérezésért.

2019. márc. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi képzések itthon is megérhetik, hiszen nyitnak sorra a magánklinikák. Szerintem ott picit többet kereshetnek az alkalmazottak.. Legalábbis remélem többet mint a közegészségügyben :D


Egyébként én is az elsőt javaslom, mert nagyon érdekes és életed végéig fejlődhetsz :)

2019. márc. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak olyan mérnök szakok, amiről az átlag nem is gondolná (mivel, hogy MÉRNÖK VAGY DŐL a lé), de nem fizet jól.

Én a mezőgazdasági mérnökit nem erőltetném.

2019. márc. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat! Természetesen nem csak a pénz érdekel, hanem az is, hogy meg tudjak élni.

A mezőgazdaság a szívemhez közelebb áll, de tudom, hogy gazdaság hiányában nem igazán tudnék vele eredményesen elhelyezkedni.

A radiográfiában pedig a kémia, fizika résszel lesznek nehézségek.

De ilyen az élet.. :)

2019. márc. 24. 16:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék még, hogy kezdő agrárvállalkozóként a "fiatal gazda" pályázattal több, mint 10 millió forint támogatást nyerhetsz, ami nagy segítség az elinduláshoz. Ezzel nem tudsz a megélhetéshez elegendően nagy szántóföldhöz jutni, viszont ha gabonatermelés helyett gyümölcs-, zöldség- vagy dísznövénytermelésbe vágsz, akkor vehetsz ennyiért mondjuk öt hektár jó földet, s abból már simán meg lehet élni. Van agrármérnök ismerősöm, onnan tudom.


Az agrárvállalkozások alapvető jellemzője, hogy a napi munka mennyisége erősen idényjellegű, azaz vannak napok, amelyeken napkeltétől napnyugtáig keményen dolgozni kell, míg máskor (pl. tél közepén) alig van mit tenni. Az agrármunkában az embernek állni kell az időjárás viszontagságait (hőséget, esőt, port, sarat). Mindebben nagyon különbözik a radiológiától, ami télen-nyáron fix munkaidejű és állandóan azonos munkakörülményeket jelent. Viszont agrárvállalkozóként a magad ura vagy. Egyébként a kémia az agrármérnök-képzésben is jelentős súllyal szerepel.

2019. márc. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mezőgazdaságot nem erőltetném, mondom ezt polihisztor agrármérnökként. A radiográfushoz nem sokat tudok hozzászólni, radiólógus ismerősöm van, ő orvosi egyetemen végzett én nem vagyok biztos benne, hogy egy egészséges szakma lenne. Egyiket sem választanám ezek közül.
2019. márc. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!