Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek fel Bme-Vik...

Hogyan készüljek fel Bme-Vik villamosmérnökire?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős és ebbe az irányba szeretnék tovább tanulni.Matematikából és szakmai tárgyakból nem lesz gondom,mert ezekből már van egy elég erős tudásom(főleg matekból,mert arra ráfeküdtem nagyon)

De fizikával nem állok sajnos olyan jól.Nálunk a fizika oktatás elég gyenge volt,ezért pl.: csak 11.osztályig tanultuk.Enek ellenére 12.-ben összehoztam egy 5-ös közép szintű érettségit(egész évben készültem rá,önszorgalomból).Azóta eltelt már egy év,májusba megyek szakvizsgára a technikusi minősitésért és azóta csak a matekkal meg a szakmai tárgyakal foglalkoztam.Fizikával meg nem,meg is lett az eredménye...Szóval most elhatároztam,hogy nyár végéig felhozom a tudásomat.Már meg vettem hozz a Holics-féle fizika könyvet(az 1300 oldalas Akadémia kiadósat).És még gondolkozok a Dér-Radnai-Soós féle fizika feladat gyűjteményen is.De nem tudom,hogy hol kezdjem el,mert a Holics féle könyv is elég vaskos.Nézegetem a témaköröket és csak mechanika és termodinamikát vesznek első félévben.Szóval a kérdés:Elég,ha nagyon ráfekszek erre a 2 témaköre,vagy vegyem még át az elektrodinamikát és a modern fizikás részt is?


Előre is köszönöm!



2019. márc. 24. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
33%

Modern fizikát minek? :D 🚊-mérnökire...

Hacsak nem atomvillamost akarsz tervezni

2019. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Modern fizikát is tanítanak.

Hát figyelj, én nem oda jártam, de ha minél többet felkészülsz előre az sosem baj. A fontos, hogy értsd amit a képletek mondanak, és ne csak tudd leírni. Próbáld meg mindet úgy megtanulni, hogy le tudod vezetni.

Én nem mondom neked, hogy tanulj meg minél több mindent, hanem alakíts ki addig egy tanulási módszert. Azzal százszor többre mész, mint egy valamilyen mélységű tudást összeszedni addig.

Szokták mondani, hogy az egyetem a vége fele egyre könnyebb. Az amiatt van, mert jobban tanul az ember, feltéve, ha megtanult.

2019. márc. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dér-Radnai-Soós jó lesz, Fizika1 kb erre a 2 témakörre épül, ha jól emlékszem, ez kb kicsit nehezebb mint középsulis szinten, jól érthető. A 2. féléves Fiz2ben lesznek már elektrodinamikai alapok és modern fizika, itt már kezded érezni az egyetemi szintet, majd Elektromágneses Terekből lesz elektrodinamika jó részletesen. Lényeg a lényeg: csak legyél szorgalmas, és tanuld meg a minőségi tanulást.


"Szokták mondani, hogy az egyetem a vége fele egyre könnyebb"

Hátöö, azért egy kvantummechanika zh-ra ugyanolyan kín felkészülni :D

2019. márc. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fizika 1 és 2 is a Hudson-Nelson: útban a modern fizika felé c. könyv alapján van (vagy valami ilyesmi a neve). Igazából mindent 0ról tanítanak szóval nem lesz ezzekkel a tárgyakkal gondod, feltéve hogy tanulsz azért rendesen.
2019. márc. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!