Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek ha rettegek hogy...

Mit tegyek ha rettegek hogy elbukom az egyetemi felvételit?

Figyelt kérdés

nem vettek fel elsőre, és idén újra lerakom mind a kettő vizsgám

nem lüke vagyok, mind a kettő ötös lett, de nem eléggé ötös, olyan 10 pont hiányzik a ponthatárhoz, tehát mind a kettő vizsgámon 5-5 ponttal kellene javitanom és akkor már bőven meglenne a bejutás, de egyszerűen pánikolok... már most rémálmaim vannak, nyugtalanul alszok


Valaki hasonló cipőben jár/járt?

Te mit tennél?



2019. márc. 24. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy az élet meg akar tanítani neked egy leckét azzal, hogy izgulsz. A “legjobb” az lenne, ha el Ja buknál, mert akkor tudnál a legtöbbet tanulni. Feltéve ha te is akarod a tudást.

Régen én is minden megmérettetés előtt izgultam. Annyira hogy hánytam, eleredt az orrom vére stb.

Így meg kellett tanulni, hogy az élet megy tovább akárhogy szerepelek. Mára már erőt tudok nyerni egy egy feladat előtt és ez meglepi a többieket, akik a mai napig izgulnak minden ilyen előtt.

Olykor a bukás hozza a legnagyobb sikert, csak az út kicsit rögösebb. Tudom ebben semmi új nem volt, meg hallottad már, de más érteni valamit, mint csak ismerni azt.

2019. márc. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A bizonyos szak orvosi


Az adja a legnagyobb gáncsot, hogy a szüleim is kételkedni kezdték bennem, így.... Pöppet összetörtek

2019. márc. 25. 00:30
 3/8 anonim ***** válasza:
A szülők már csak ilyenek. Meg akarnak óvni a nagy kudarctól, de közben a lehetőségtől is eltántorítanak.
2019. márc. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
diazepám
2019. márc. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy valódi megoldást nem tudok adni, de mivel én is be vagyok rezelve, gondoltam írok. Én is áok-ra jelentkezem. Nekem ez az első alkalom, de 21 vagyok, így nagy a tét. Sok időbe telt, mire megtaláltam azt, amit csinálni akarok. De gimiben átlagos tanuló voltam, 4-esekkel, 5-ösökkel, sose voltam kiemelkedő, erre jelentkezek az egyik legnehezebb egyetemi szakra... Én sem bízok magamban, a szüleimről nem is beszélve.

Nem az a legnagyobb félelmem, hogy nem vesznek fel (mert akkor úgyis újrapróbálom még minimum egyszer), hanem a szüleim "én megmondtam" reakciójától tartok.

Mivel nem tudok mást tenni, csak tanulni és gyakorolni, ezért azt teszem, amikor csak időm engedi. Lehet, hogy nem jó megoldás így befeszülni, ráadásul sosem voltam maximalista, most lehet, hogy az elmúlt 1 év alatt azzá váltam. Egyébként is, kicsit a szerencsén is múlik.

2019. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok és én is 21L
2019. márc. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Menni fog! Ne vonzd be a rosszat,mert akkor el fogsz bukni. Én nagyon izgultam felvételikor(most is nagyon tudok vizsgák előtt),de úgy mentem/megyek el reggel vizsgázni,hogy meg tudom csinálni. És általában sikerül is.:)

Nagy a tétje,de hidd el,hogy ha rendesen felkészülsz,akkor nem fog meglepetés érni.

Egy medika

2019. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy dolgozom mellette, és az idő iszonyatosan sürget... 3 műszak mellett pedig pláne, de megpróbálok mindent megtenni
2019. márc. 28. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!