Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki volt már szoftverfejlesztő...

Aki volt már szoftverfejlesztő OKJ-n annak mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Megéri elvégezni? Ki hol csinálta és mennyiért/mennyi idő volt? Érdekelnebár lány vagyok, de gondolom ez nem akadály.

2019. márc. 25. 05:14
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem!!

A koklerek jonnek onnan csak ki.. nyilvan nem viccbol van 3- 3,5 feleves egyetemi kepzes(bsc) info szakon, ha te elvegzel egy ilyen okjt akkor semmi rendszerelmeleted nem lesz, es a matematika nagyon fontos, itt nem azert mert neked 2x2 es matrixok vektorat kell abrazold valahol hanem olyan gondolkodas modra kesztet amire egy parhonapos kepzes nem fog... sokan azt mondjak aki elvegzi az ilyen olyan kepzeseket jobban fog tudni programozni mint egy egyetemet vegzett valaki... jaja :) ha az egyetemre csak bejarsz es konyorogsz a kettesert akkor meg is ertem ezt a dolgot, de ha te egyetem alatz folyamat fejleszted maga, kodolsz, tdk, verseny, egyeb sulis projekteken reszt veszel... azonnal elkelsz.. nyilvan mindeni sajat maga donti el hogy merre tovabb

2019. márc. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg semmit nem ér, ha nem tanulsz tovább. Dunát lehetne rekeszteni belőlük. Ingyen csináltam, második OKJ-ként. Nem akadály, hogy lány vagy.
2019. márc. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szoftverfejlesztés minimum BProf (üzemmérnök) diplomát igénylő szakma, nem OKJ téma. Ne tévesszen meg az, hogy OKJ-ben is kínálják – még jó, hogy építészmérnök vagy agykutató OKJ-t nem kínálnak.


Keress rá olyanokra, hogy Green Fox akadémia vagy Codegirlz, ha semmiképpen nem akarsz egyetemre menni. De azért valami egyetemi diplomát nem ártana csinálni, mert mindenhol kérik a felvételin.

2019. márc. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dehogy kérik... Legalábbis alsó pozíciókba nem. Engem egy mezei érettségivel, befejezetlen egyetem, folyamatban lévő okj mellett felvettek szoftverfejlesztőnek, igaz a legaljára, de onnan szépen lehet majd lépkedni ahogy fejlődök.
2019. márc. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

huh srácok, megosztóak a vélemények, de mindenkinek ment a zöld pacsi az őszinteségéért

valaki szerint nem kapnám meg azt a tudás viszont más szerint igen, a tanáraimtól annó mindig azt hallottam, hogy jó ha van az embernek pár OKJ képzettsége, de mivel tényleg megosztóak a vélemények már én sem tudom

aki elvégezte tanfolyamon belül, hol csinálta és mennyiért? plusz az idő

én is nézegettem neten, de csak fizetőst találtam

na meg érdekelne mennyire nehéz, milyen mellékes tudás kell még hozzá (azt tudom, hogy az angol nyelv nagyon is kell)

2019. márc. 25. 15:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Én középiskolában informatikai szakon voltam. Az osztálytársaim nagy része érettségi után maradt az OKJ-n, de 1 félév után otthagyta kb mindenki. Rájöttek, hogy semmit nem ér, az oktatás is szar volt, és még a tanár is azt mondta, hogy ezzel a papírral nem érnek semmit.


Én egyetemre jöttem (Óbudára). Azt kijelenteni, hogy a matek feltétlenül szükséges a programozáshoz totál bullshit. Mondom ezt úgy, hogy van Lineáris algebrám, Diszkrét Matekom és Analízisem is (így rögtön az évben).


A programozáshoz konkrétan nem kell semmi érdemleges matek, de az azért nem árt, ha a számrendszerek témáját valaki alaposan elmagyarázza. A programozáshoz leginkább akkor kell matek, ha a megoldandó feladat a matekhoz kapcsolódik. Jó logika kell hozzá, és rendszerező készség. A mateknál sokkal fontosabb az angol, mert a szakirodalmat főleg angolul találod meg.


Egyébként van Gazdinfo itt az Óbudai Egyetemen, és ezen a szakon RENGETEG lány van. És ugyanúgy meg tudják csinálni a programozást, mint bárki más (ha tanulnak rá). Szóval a gazdinfo egy jó választás lehet, ha nem idegenkedsz az egyetemtől és a gazdasági tárgyaktól. Okj-vel semmire nem mész. Elavult hulladék az egész, én interjún még le is tagadnám az OKJ-t, mert még a semmi is többet ér.

2019. márc. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Amiről kérdezel az pont olyan végzettség amit OKJ-n nem lehet (max sok önképzéssel) sajátítani.


/F

2019. márc. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!