Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizetős OKJ erre szakosodott...

Fizetős OKJ erre szakosodott helyen, vagy suliban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Logisztikai és szállítmányozási

ügyintézőnek szeretnék menni.

Ti hol tanulnátok? Középiskolában vagy egy felnőtt képzésre szakosodott "cégnél"?

Nemtudok dönteni. A felnőtt oktatás (nappali) mit takarna? reggelre kellene járni? Mindennap?

Végülis ugyanazt a bizonyítvány jár értük nem?



#ügyintéző #Logisztikai és szállítmányozási
2019. márc. 27. 07:02
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:

A fizetős helyen viszonylag gyorsan (<1 év) megszerzed a papírt. Gyakorlatilag egy vizsgára való felkészítésnek mondanám az egészet. Ezzel persze tanulsz is valamennyit, de nem a lehető legrészletesebben. Általában olyanokkal leszel, akik fizetnek érte, és céljuk, hogy meglegyen a papír, és a tudás.

A SZC-k általi 2 éves, ingyenes képzés viszont nagyon részletesen tanít. Sokszor túl részletesen is. Persze a vizsgára felkészít... Viszont mivel ingyenes, nem feltétlen jobb képességűekkel leszel egy csoportban, ami visszahúzó erő is lehet.

Én fizetősön végeztem el, egész normális csoporttal, de nem ott, hanem a gyakorlatban tanulom a legtöbb dolgot. És tényleg gyakorlatilag egy vizsgafelkészítőnek mondanám. Ismerős estin csinálja SZC-n keresztül, neki második szakma lesz, így ingyenes, sokszor kér segítséget, de néha olyan dolgokat kérdez, amik nekünk egyáltalán nem voltak tananyagban, és vizsgán sem, minta vizsgafeladatokban sem.

2019. márc. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Énis ilyesmin gondolkodtam. Hogy ha már fizetek érte valószínűleg nem lesznek sallang anyagok (olyan sok legalább is) mint a suliban.


Egyébként azt nem tudod, hogy ha megvan már két modul belőle (OKJ bizonyítványom van róla), akkor is kell azokból vizsgáznom újra?

2019. márc. 27. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!