Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános orvosi kar (SE)...

Általános orvosi kar (SE) elvégzése után lehet szakosodni fogorvosnak, állatorvosnak vagy kutatóorvosnak?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok benne biztos, hogy melyik felé húz jobban a szívem, ezért először általános orvostudományi karra mennék, és csak később szakosodnék.

Illetve mennyit keresnem általánosságban ezek a munkák nettó?



2019. márc. 27. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvosnak biztosan nem, az egy teljesen különálló szakterület. A fogorvos meg egy különálló képzés, szerintem arra szakosodás nincsen. A felsoroltak közül egyedül a kutatóorvos releváns.
2019. márc. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosi és az emberorvosi egyetem, az két teljesen különálló intézmény. Tanulhatsz állatorvosnak vagy emberorvosnak. Az orvosi egyetemen van általános orvosi és fogorvosi szakirány, de ezt azonnal, a jelentkezéskor el kell dönteni, mert némileg eltérő a képzés. A kutatóorvos nem szakosodik semmire, ő általános orvosi végzettségével azonnal kutatási területen helyezkedik el és hacsak közben valahogyan a munka mellett nem szakosodik valamilyen irányban (pl. labororvos), akkor csak kutat élete végéig, de ilyen szak, hogy kutatóorvos, nem létezik.
2019. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!