Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen könyveket ajánlanátok,...

Milyen könyveket ajánlanátok, amiből lehetne tanulni matematikát?

Figyelt kérdés

Már 8 éve nem kerültem vele kapcsolatba, csak eléggé felületesen, de most szeretnék a szabadidőmben tanulni is, ha lehet és bepótolni a hiányosságaimat.

Elméletre, gyakorlatra is gondolok, középsulis szinten kb.

Magam is képes vagyok megérteni vagy ezt csak tanárral lehet?



2019. márc. 29. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is döntsd el, hogy mi a cél. Ha csak az, hogy bepótold a hiányosságokat, megértsd az összefüggéseket, és kicsit trenírozd az agyad, ahhoz nem kell tanár. Borzasztó egyszerű egyébként, keress feladatokat, és azokat próbáld megoldani. Az elmélet alatt nem tudom, mire gondolsz, hiszen középszinten sem kérnek számon szinte semmilyen elméletet, elég, ha a gyakorlatban tudod alkalmazni a dolgokat.

Én anno a Mozaikos Sokszínű matematikából tanultam középsuliban, abban elmélet is van, és el is magyarázzák a dolgokat, néha túlságosan is szájbarágósan, illetve feladatok is, amivel be tudod gyakorolni őket. Ezen kívül amit én még melegen ajánlok, az a Matematika Gyakorló és Érettségire Felkészítő Feladatgyűjtemény. Ennek 3 kötete van, a teljes közép- és emelt szintű érettségi anyagot lefedik. Elmélet nincs benne, csak feladatok.

De igazság szerint gyakorlatilag bármivel jól jársz, hiszen a matematikának ezen a szinten egy titka van: gyakorolni kell :) sok sikert hozzá!

2019. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Beszerzem.
2019. márc. 29. 13:55
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Obádovics könyvei mondjuk, van kb. minden szintre.
2019. márc. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!