Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Cyber Security MSc jó lehet...

Cyber Security MSc jó lehet ha etikus hacker szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kettő szinte pont az ellentéte a másiknak, az egyik támad a másik véd.

De ahhoz, hogy az egyik ki tudhassa játszani a másikat, ahhoz biztosan kell lennie valamilyen átfedésnek. Valamint a legtöbb cyber sec-es mesterképzéseken szokott ethical hacking tárgy lenni.


Mivel nem nagyon vannak etikus hacker MSc-k, ezért gondoltam a Cyber Security-re külföldön.

CEH a pénz miatt nem jön szóba egyelőre.


Szerintetek?



2019. ápr. 3. 10:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha esetleg jobb helyen lenne másik kategóriában a kérdés, akkor jelentsétek légyszi.
2019. ápr. 3. 10:08
 2/4 anonim ***** válasza:
11%

az egyik támad a másik véd

lololol.

biztos vagy te abban hogy ez neked való? ha még hülyeségeket is állítasz hogy akarsz benne kiteljesedni.

2019. ápr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2

Cyber Sec:

"Cybersecurity analysts help prevent attacks through their expertise and knowledge of databases, networks, hardware, firewalls and encryption. They keep computer systems running smoothly, prevent the theft of financial and personal information, and block intruders from accessing and divulging proprietary data."


Ethical Hacking:

"An ethical hacker is a computer and networking expert who systematically attempts to penetrate a computer system or network on behalf of its owners for the purpose of finding security vulnerabilities that a malicious hacker could potentially exploit."


A probléma nem az én fejemben van, mert leegyszerüsítve az egyik véd, a másik pedig rendszereket úgy tesztel, hogy megpróbálja feltörni/belépni, majd feltárja a problémákat a megbízójának, mind ezt legálisan.


Ha nem tudod miről van szó, miért válaszolsz?


Lolololol decinkvagy

2019. ápr. 3. 10:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó lehet.
2019. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!