Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki megbukik egy erős...

Ha valaki megbukik egy erős gimnáziumban az érettségin, később tehet majd érettségit szakközépiskolában?

Figyelt kérdés
Szakközépben könnyebb érettségizni, a tanárok is jobban pontoznak. Nem tudom, hogy ott kötelező-e egy szakmai tárgyból is az érettségi? Lehet úgy érettségizni ott, hogy nem oda jártam 4 évig, hanem egy gimnáziumi 12 osztályom van meg?

2019. ápr. 3. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Az érettségi az központi. A pót érettségi legtöbbször egy központi helyen is van.
2019. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Szakközépben könnyebb érettségizni, a tanárok is jobban pontoznak."


Az érettségi központi, az írásbelihez van megoldòkulcs is. A szóbeli bizottság előtt történik, független tanárok is vannak ott, nem adhat a tanár szimpátia alapján pontot. Hülyeség amit írsz. A saját tanárod meg előbb pontotlz fel, mint le. Neki is visszajelzes az érettségik eredménye.

2019. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nálunk teljesen más. Nem hiszem el, hogy egy szakközépben úgy kezdenék el a szóbelit, hogy "Na, lökjed fejből a memoritert!" Tudom, hogy direkt jól meg akarnak szívatni, minden apróságba belekérdezni.

Szakközépben /szerintem/ sokkal jobb fej tanárok vannak, gyengébb képességű gyerekekhez vannak hozzászokva, az esetleges hibákat "nem veszik észre".

2019. ápr. 3. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak városi legenda, hogy a szakközépiskolában jobban pontoznak a tanárok, mint az elitgimnáziumokban. A szóbelin a szubjektivítás miatt talán lehet egy pici eltérés, de nem számottevő.

Mivel meg van a befejezett 12. osztályod ezért majd a Kormányhivatal, vagy az Oktatási Hivatal fog beosztani érettségire azokból a tárgyakból amikből jelentkeztél.

2019. ápr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyáltalán nem biztos,hogy gyengébb képességűek sokan szakközépből vagy szakgimnáziumból mennek egyetemre főiskolára csak plusszba még van egy szakmájuk is :-)
2019. máj. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!