Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki tudná rangsorolni a...

Valaki tudná rangsorolni a veszprémi iskolákat?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 8. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Mégis milyen szempontból? Ez így nem elég:D És milyen iskolákat?
2019. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%

Feltéve hogy középiskolákra gondoltál, mivel szerepel a továbbtanulás a kulcsszavak között, egyetemből még csak egy van:

Lovassy

Vetési

Óriási szakadék

Ipari

Közgazdasági Szakközépiskola

Még óriásibb szakadék

Padányi

Táncsics

Séf

Jendrassik


A Balatonalmádi kéttannyelvű kb a vetési szintjét hozza. Attól függően, hogy mit akarsz tanulni persze lehet hogy más ez a sorrend, ez a tanárok jóságán és a diákok képességein alapuló 100%ban az ismerősi körömön alapuló rangsor.

A nagyon nagy szakadék alatt lévő iskolakban ne legyenek elvárásaid.

2019. ápr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat, azt elfelejtettem írni, hogy középiskolák.

Én elég jókat hallottam az Ipariról és a Padányiről. Főleg az Ipari informatika szakáról.

2019. ápr. 9. 20:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azért elég túlzónak érzem a közgáz és a padányi közötti szakadékot. Én személy szerint a padányit vagy elé, vagy a közgáz mellé raknám.
2019. ápr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Az én tapasztalatom az, hogy egy középiskola tanárai lehetnek bármennyire jók, ha az osztályközösség vagy a diákok egyénileg nem elég "jók".

Nyilván mindenkinek más a fontos, de ha most lennék olyan helyzetben, hogy magamnak, a gyermekemnek vagy egy rokonnak kell ajánlani valamit, az elmúlt 5-10 év alapján semmiképp sem ajánlanám az iparit, mivel azok a diákok akik jelentkeznek oda, az esetek túlnyomó többségében felvételt is nyernek.

És ez az elsődleges indok mind a jobb képességű tanárok, mind a diákok szemszögéből, amikor előnyben részesítenek egy iskolát a másikkal szemben. Ugyan nyilván vannak kivételek, de az én személyes ismeretségi körömben így alakultak a felvételek.

Mivel a Padányi esetében nem reprezentatív a mintám, így abban lehet hogy tévedtem és nem a szakadék alján van, hanem a tetején az iparival és a közgázzal.

Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy az ipari informatika szakjánál sokkal jobb alternatíva a Lovassy infó, de még a matek is, ha az informatikus továbbtanulás a cél.

2019. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Lovassy és Vetési a top, ha továbbtanulásról van szó. Minden máson hosszan lehet vitatkozni:)

De a Lovassyból talán egészségesebben érsz ki 5 év után.

2019. ápr. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Nekem lenne másik sorrendem is. Bár gondolom itt az egyik válaszolónál csak rosszabb ismertségi köröm lehet, mivel nekem abszolút nem így jönnek az infók, meg a saját tapasztalat sem bizonyítja.

->A Lovassy az első, ide kell a legtöbb pont is, sokaknak ez a cél, de csak egy része viszi végig az általánosos végig kitűnő, tanulós énjét (a stréberek akik nem illenek be a menők közé), van néhány menő aki jótanuló, de a nagyon sok olyan van aki a 1-3-as szinten eléldegél, hétvégéiket szétcsapva töltik el.

->Utána a Vetési, ide jártam én is, de a tanárok nagy része katasztrófa volt, direkt szivatják az embert, nem segítik a diákot, ezt ismerősök is mondták. Itt is megoszlik a közösség, ide is sok sznob jár. Itt is elég divatos a leiszom magam buli.

->Ide a Vetési mellé jöhetne Almádi, a tanárok hasonlók, itt is megvannak a szórakozóhelyek, bár a suli családiasabb.

->Aztán ezek után jön a Padányi. Az utóbbi években elég jól zárkózik fel, már nincs humán és reál sem, angol és német nyelves osztályokat indítottak/indítanak már az eü és a 8 osztályos mellett. A nyelvis osztályokba már nem a leszakadt kis falusi iskolákból jönnek, sokan nem akartak felvételizni a fentebb említett 3ba, meg olyan is van akit nem vettek fel, de végülis a Lovassyt kivéve az összesben vannak olyanok. A tanárok is jók. A vallás sokakat elriaszt, meg emiatt máshogy nézik, de igazából nem éreztetik a vallásosságot, nem nézik ki azt aki nem hívő, sőt megtéríteni sem akarja senki. Itt is vannak bulizósabb társaságok, bár itt már valamivel kevesebbet tudok. Az eü nehéz, de biztos tudást kap aki oda megy.

->Mellé jön az Ipari. Itt is jó a közösség, a tanárok is jók. Itt már nincs gimi, így innentól nehéz listázni. Itt az infót sokan jobbnak mondják a Lovassynál, elvileg gyakorlatibb a képzés sokkal. +végzettséggel hagyják el az iskolát az ide járók. A vegyészet is kemény, sokan nem azért jelentkeznek, mert ezt akarják, hanem mert ide veszik fel. Ők nagyon hamar ki is potyognak, leginkább csak az végzi el aki ezzel szeretne foglalkozni, a többi is így van, de ez a legjobban. A műanyagosnak is van jövője, az sem rossz. Gépészetből is nagyon az élen van. Nemrég indult kisgyermek gondozó szak is, ők 3 nyelven tanulnak. Itt is vannak sokan bulizósok, de azért többségnek a tanulás is számít, mert ezt szeretné késöbb csinálni, sokan ezért nem is az előző iskolákba mennek. Elég jó erdeményeket érnek el a szakgimnáziumok között.

->A Meggya és a Közgáz kb egy szinten van. A Közgáz pedig megy le. Utóbbiban a felvételi nem kell, csak a jegyeket nézik, boldog-boldogtalant felvesznek. Ide tényleg nem az igazi értelmiség jár, néhány kivétel van, de nem ők vannak többségben. A Meggya nem túl jó környéken van, de ide is leginkább a sportolók mennek vagy azok akik nem akarnak túl sokat tanulni, esetleg tényleg bem vették fel sehova és szakmát sem szeretne tanulni. Itt az ismerősök kényelmesen eléldegélnek (már aki tud miből).

->Séf, Táncsics Ide is vagy az jön aki sehova sem volt jó vagy aki a szakmát akarja megtanulni. Itt már tényleg vegyes a felhozatal, de inkább az értelmiség hátrányára.

->Jendra Sokszor ez a gyűjtő suli, ide jönnek azok akiket abszolút nem vettek fel sehova. De elvileg itt is jól meg lehet tanulni a szakmát ha akarod, csak ne legyél stréber, mert kinéznek maguknak a menők és végig csesztetni fognak.

Kb ennyi, ezt a családom, rokonok és barátok, ismerősök, saját tapasztalataim alapján szedtem össze, elfogadom ha más nem így látja, de amúgy a szakgimiket nehéz rangsorolni, mert eleve mást tanítanak kb az összesben.

2019. ápr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sok olyat hallani, hogy a Vetési versengeni akar a Lovassyval, ezért sokkal szigorúbb.
2019. ápr. 22. 09:27
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen, a Vetési mindig mostoha lesz ebben a körben, hiszen akit a Lovassyba nem vettek fel mind ide jönnek. És igen itt a két iskola, de főleg a Vetési részéről érezni ezt amit írtál.
2019. ápr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!