Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány évet kell tanulnod/dolgoz...

Hány évet kell tanulnod/dolgoznod, hogy érsebész legyél?

Figyelt kérdés
Természetesen ez egy elég konkrét cél, de azt hallottam róla hogy hosszú az út odáig, úgyhogy azok, akik esetleg többet tudnak az átlagnál, fényt deríthetnének erre a kérdésre! :)

2019. ápr. 20. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
6 év orvosi egyetem, amely után orvosi diplomát kapsz, az általad választott szakirány (jelen esetben érsebészet) szerint helyezkedsz el rezidensként, amely 2 év minden szak esetében. Érsebészetnél további 4 évig vagy szakorvosjelölt, utána már szakorvos a sikeres szakvizsga letétele után.
2019. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A 6 éves orvosi egyetem után még 72 hónap a szakosodás...
2019. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De rezindensként már kapsz fizetést, még ha csak baromi keveset is.
2019. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem annyira keveset, mióta vannak ösztöndíjak.
2019. ápr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk nem tudom, hogy mennyire jó üzlet 2 éven keresztül +100,000 forint havonta, azért cserébe, hogy 20 (!) évig nem mehetsz külföldre dolgozni...
2019. ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És még azzal együtt is max. 250,000 bruttót keres egy rezidens.
2019. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 4/6


Ösztöndíj az nem fizetés. És egy csomó elvárásnak meg kell felelni hozzá, ha meg hibázól akkor kamatostól vissza kell fizetned az egészet. Ha nem állami egészségügybe mész vissza kell fizetned. Ha kimész külföldre, pályát váltasz, pályát elhagyod (pl. elmész gyógyzserlátogatónak stb.) vissza kell fizetned.


Mindent kamatostól, ami pár év után már elég dúrva.


Kérdés kicsit vicces, ha saját hibádon kívül kell pályát váltanod, pl. sebésznek megsérül a keze.


Orovosok "hivatalos" fizetése még mindig a diplomás minimum, amit egy ovónéni is megkap, vagy egy bölcsész. Azaz 180 ezer.


Kérdésre:

2 emelt érettségi és esetleges bejutás után számolva is legjobb esetben 12 év, de inkább 13-14.

Kb. 30 éves vagy mire érsebész leszel.


Fizetésed meg ennek megfelelően minimális 180e 30 éves korodig. Szakorvosként majd kicsit többet fogsz kapni, de pl. diplomás haverjaidhoz képest akik Corvinuson meg BME-n végeztek még ekkor is csak keveset fogsz keresni.


No meg érsebészként az élet se lesz könnyű, reggel 7től kb. délután fél 5 meló van.

És egyetem után havi 3-5 ügyeletet is vállalni kell általában, ami nem kellemes.


Mostanra meg ha jobban akarsz keresni akkor lehet magánba is menni, DE magánklinikák is válogatósak: azokat alkalmazzák akik jobban mutatnak, azaz olyan dokikat akinek van tudományos rangjuk és több szakvizsgájuk.


Mire azt begyűjtöd: PHD + 4 év, 2. szakvizsga + 4 , kb. 38-40 éves vagy.

2019. ápr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon nagy hálátlan dolog orvosnak menni.

Jelenleg még Romániában is több az orvosok fizetése, mint itthon. A régió többi országáról , no meg nyugatról nem is beszélve.

2019. ápr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!