Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi pálya (jogász, ügyvéd)...

Jogi pálya (jogász, ügyvéd) vagy orvosi jár nagyobb tisztelettel nagyobb presztízzsel?

Figyelt kérdés
Szerintetek is van akkora vagy akár nagyobb presztízse egy jogot végzett, jogi diplomával rendelkezőnek mint egy "orvosnak" ?

2019. ápr. 22. 09:59
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

És amúgy a sebészekből is többféle van. Szóval ez így, hogy "sebész" tág fogalom. Milyen? Idegsebész? Érsebész?


Amúgy a műtét komolyságától is függ, hogy kimennek-e a közelbe vagy nem. Például egy agyműtétnél senki sem fog egy tappotat sem mozdulni.

2019. ápr. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
63%

Szüleim jogászok,én orvostanhallgató vagyok. Szerintük össze sem lehet hasonlítani a 2 szakmát. Szerintük egyértelműen az én választásom viszi a prímet.:)

Viszont azzal nem értek egyet,hogy a sebész az orvosok „királya". Miért lenne több tudása,mint mondjuk egy reumatológusnak vagy egy hematológusnak?

Én sokat jártam,járok ilyen irányban orvoshoz és durva eseteket láttam. Ott is a toppon kell ám lenni.

2019. ápr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
49%
Az orvosi.
2019. ápr. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 Ákos510 ***** válasza:
84%

Amúgy pont ez a 2 szakma olyan, ahol a hivatástudat visz előre, nem a presztízs. Én elsős paragrafusbújó vagyok, és ez egy szenvedély, egy szerelem (minden hátrányával együtt). Kb. olyan, mint amikor egy tinédzser kezébe veszi az anatómia atlaszt és évekkel kédőbb szívás megtanulni, de örökre emlékezni fog rá, mikor felvillant a lámpa a feje felett.


A fanyalgóknak: javaslom, hogy vegyétek a kezetekbe a Polgári perrendtartást és kezdjétek el "magolni". Vagy minden logikai gondolatmenet nélkül vágjátok be a római jogi actio-kat, de latinul! Vagy nyissátok ki a Pénzügyi jog tankönyvet sikoltás nélkül.


Az egyik órán megkérdezte a tanár, tudjuk-e melyik a legjobb jogi egyetem. Valaki bekiabálta, hogy a Károli. A tanár válasza: "Azért csak ne becsüljétek alá a Károlit, ott is küzdenek, ott is tanulnak"


Rossz irányba megy a társadalom, de amit én látok az eltén (aminek legalább harmada beképzeltek gyülekezete), meg amit a legjobb barátom SZTE ÁOK-n, hogy csak presztízsvágyból nem lesz valaki jogász vagy orvos, mert előbb-utóbb kihullanak egy olyan tárgyon, amit hivatástudat nélkül nem lehet megcsinálni (lásd a híres-neves Pp-t, vagy az orvosin a biokémiát)

2019. ápr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
21%
Kire van nagyobb szükséged, ha spriccel a vér a karodból? Orvosra vagy ügyvédre? Na ugye!
2019. ápr. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 Ákos510 ***** válasza:
66%
Utolsó,ez téged minősít, de elmondom a nagy titkot: NEM minden jogász lesz ügyvéd
2019. máj. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
0%
ha ezt nem látod be, inkább menj orvoshoz... vagyis jogtanácsoshoz :)
2019. máj. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Jó. Ilyen erővel mondhatod: Kire van nagyobb szükség, ha kilép eléd egy gyalogos amikor autóval mész és elütöd és meghal. Ahol nem te vagy a hibás, de mégis büntetőeljárás folyik ellened

Orvosra vagy ügyvédre? Na ugye.


Be láthatod, hogy mind a kettő egyformán fontos.

2019. máj. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
42%

igaz, hogy mindkettő fontos, nem azt mondom, hogy a jogi pálya felesleges... Én jogot végeztem, és az sok orvossal volt már dolgom, az egyik szülőm is orvos, és van rálátásom, melyik a fontosabb. természetesen, a jogi pálya is nagyon respektálandó, főleg, ha valaki ügyészként vagy bíróként, esetleg jogvédőként dolgozik. nekem egyedül az ügyvédekkel, és a joggal visszaélő politikusokkal van gondom. Az ügyvédi pálya számomra csak akkor vállalható, ha valaki az igazság pártján áll, és nem elvtelenül hazudozik a pénzért.

Az orvos is tud szemét lenni, a hálapénzt elítélem, és az ottani belterjes uram-bátyámságot is.

Mindezek ellenére, úgy érzem, hogy a jog kevésbé szolgálja az emberiséget, mint az orvostudomány.

2019. máj. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
51%
Igen ez is igaz. Viszont annyit hozzátennék, hogy a politikus nem tudom, hogy jött a témához. A politikusok nem sokan végeztek jogot. Inkább közgáz.
2019. máj. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!