Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jogász vagy a pszichológus...

A jogász vagy a pszichológus szakkal tudom önmagam felvértezni önérvényesítési képességekkel?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik képzéssel lehet az önérvényesítést fejleszteni? A pszichológiai vagy jogi tanulmányokkal ?

2019. ápr. 17. 20:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hol akarod magad érvényesíteni.
2019. ápr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én arra gondolok, hogy sokkal jobban tud valaki reagálni és esetlegesen érvényesíteni a saját érdekét ha tudja a törvényeket vagy esetlegesen pszichológiai folyamatokat.
2019. ápr. 19. 21:14
 3/16 Ákos510 ***** válasza:
100%
Jogon az első naptól az utolsóig érvelni tanulsz, meg vitázni (nem vitatkozni). Olyan szakma, amihez kell önismeret és rengeteg magabiztosság. Vannak pszichós ismerőseim, ők azt mondják, hogy hiába bölcsészkar, kőkeményen tanulnak kémiai folyamatokat, mindenféle számolást, szóval így készülj, hogy ott lesznek reálosabb tárgyaid is. Ha 5 év után egyből dolgozni akarsz, akkor pszichó, ha még gyakornokoskodni, szakvizsgát tenni és halálodig tanulni, akkor jog. Most persze hazabeszélek, de ha elvégzed a jogot, tanulmányozhatsz jogpszichológiát. A kettő nem zárja ki egymást.
2019. ápr. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Pszichológián elméleteket fogsz tanulni, penge leszel a ki-mikor-hol-miért-milyen kutatást végzett milyen eredménnyel kérdéskörben. Ha az önérvényesítési képességeidet szeretnéd fejleszteni, akkor coach tanfolyamra menj, ne pszichológia BA-ra. Ha mégis a pszicho mellett döntesz, akkor tudd, hogy a mesterképzés mindenképpen kelleni fog, mert a sima alapszakos diploma a Tescoban nyújt lehetőséget árupakolásra, szakmán belül nagyjából semmire sem elég. A szakma társadalmi presztízse is rettentően alacsony,ezért én azt javaslom, hogy ha lehetőséged van rá, a jogot válaszd!!!!
2019. máj. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2019. máj. 13. 22:58
 6/16 anonim ***** válasza:
26%
Kommunikációs és személyiségfejlesztő tréning kell neked, nem egyetem. De valóban, a jogászoknak van a nagyobb arcuk a két szak közül.
2019. máj. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Remélem a nagyobb arc alatt a magabiztosabb fellépést érted
2019. máj. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%
Szépíthetjük így is a nyilvánvalót.
2019. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ha jobb önérvényesítést akarsz, akkor szerezz önbizalmat, és esetleg egy asszertivitásnövelő foglalkozás, drámacsoport, mittomén sem ártana. Box, karate.

Csak a fejlesztés miatt mindkét szak kicsit drága lenne.

2019. júl. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológia nem tudom milyen, de azt is gondold át, hogy mit akarsz csinálni.

Elte jogon aztán küzdeni lehet, de inkább a pofáraesésekből tanul ott az ember :D

A kettő nem zárja ki egymást, többen végeznek el jog mellett/után/előtt pszichológiát. Pl. egy bírónak, ügyvédnek is hasznos lehet mindkét képzés.


Ha külföldre szeretnél menni, akkor elsősorban a pszichológiát ajánlom. A joggal is lehet, csak jóval nehezebb, többség inkább valamilyen nemzetközi zserv/ügyvédi irodába megy, azok közül, akik külföldre vágyódnának. Az átlagjogász egyébként nem keres jól (a tévhitekkel ellentétben), vagy ha igen, kb. az élete a munka (nem viccelek), ezért olyan sok a kiégés, szerintem. Én mondjuk pszichológiára se mennék, de talán egy fokkal jobb és kevesebbet kell tanulni.

2019. aug. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!