Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van-e lehetőségem ingyenes...

Van-e lehetőségem ingyenes OKJ képzésre 8 általánossal? Bővebben a leírásban.

Figyelt kérdés

Helló.


Én 19 éves vagyok és sajnos idő előtt abbahagytam a középiskolát. Mielőtt bárki félre értené nem azért hagytam abba, mert nem volt kedvem, hanem beilleszkedési problémáim, diszkalkuliám és társasági problémáim vannak. A 9.-dik évfolyamot még megszereztem (2009-ben). Most idősebb fejjel kinőttem a problémáim nagy részét és szeretnék valami szakmát elvégezni. A kérdésem az lenne, hogy van-e lehetőségem az 1 ingyenes OKJ képzésre ezekre a problémákra hivatkozva vagy valamilyen úton módon??? Vagy előtte mindenféleképpen meg kéne szereznem az érettségit??? Mielőtt bárki megkérdezné, fizetős is érdekel csak hát a családi körülményeim nem igen engedik meg. :S Lehetőleg normális válaszokat kérek. Előre is köszi.



2014. febr. 20. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
OKJ-hoz alap követelmény az érettségi. Amúgy egész nyugodtan utánanézhetnél magadtól is, mindegyikhez le van írva.
2014. febr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Csak a felsőfokú szakképzésekhez kell érettségi, a középfokúhoz elég a 8 általános. Nézd végig a tanfolyamokat, mindegyikhez oda van írva a szükséges képzettség. Viszont ezek általában nappali rendszerben mennek, vagyis dolgozni nem nagyon tudsz mellette.
2014. febr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van olyan szakma, amihez a 8 általános kell csak, nézd át a szakmákat a neten, én pl. csináltam olyan okj-t, amihez 10. befejezett évfolyam kellett.
2014. febr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De azért az érettségit is lehet, hogy érdemes lenne megcsinálnod, mert az nagyon alap már mindenhol, munkát is nehéz nélküle kapni, meg lehet csinálni estin is.
2014. febr. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írték, van OKJ 8 általánossal is, de lehet, hogy jobban jársz egy érettségivel. Felnőttebb fejjel már egyáltalán nem olyan nehéz az, és sok munkáltató azt is kikötheti.
2014. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még az érdekelne engem, hogy ha jól tudom a munkaügyin keresztül valamikor lehetett ingyenesen vagy részben támogatottan szakmát szerezni. Na, a kérdésem, hogy ez az opció megvalósítható-e még, vagy már nem létezik ilyen. És ha létezik akkor nekem lehet-e jelentkezni vagy kell-e valami hozzá?
2014. febr. 21. 19:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem van most is ilyen, de ehhez be kellene menned a helyi munkaügyi központba, vagy ha messze van telefonon megkérdezni, mert ez helyenként változhat, hogy milyen képzés és milyen lehetőségek vannak.
2014. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van lehetőséged még nappalin is..21 éves korig járhatsz nappalin iskolarendszerű képzésbe 21 éves kor után estin..semmi akadálya a dolgoknak.

Menjél olyan suliba ami érettségit is ad..10. osztálytól folytathatod a tanulást.

Egyébként sok szakma van amihez nem kell csak 8 általános, vagy 10 befejezett osztály..

okj jelentése semmi már mint országos képzési jegyzék (ezt az egyik válaszolónak írom aki akkora butaságot írt, hogy okj-nél követelmény az érettségi) hát nem követelmény, mert minden szakképesítés okj képesítés hisz szerepelnie kell az országos képzési jegyzékben.

2014. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!