Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Cyber Security MSc-vel mik a...

Cyber Security MSc-vel mik a lehetőségek? Megérheti elvégezni?

Figyelt kérdés

Mennyivel lennék más helyzetben mintha csak BSc-m lenne?


Milyen körben tudnék dolgozni, mennyivel másabb fizetéssel (mint sima alapképzéssel? Persze ez egy jó ág, bár nem tudom Magyarországon mennyire van erre szükség. Főleg pályakezdőként. (Valahol el kell kezdeni)


Ha nagy szükség lenne a cyber security-sekre, akkor gondolom lenne ilyen képzés Magyarországon is. Nem?



2019. ápr. 29. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi az alapdiplomád? Informatika?


Igen, ez az a mesterszak, amelyet tényleg érdemes elvégezni. Nem tudom, maga a képzés milyen színvonalú, de a papír mindenképpen sokat ér és jól cseng, és maga a szakma pedig fényes jövő előtt áll. Rengeteg (iszonyú sok) helyen lehet vele elhelyezkedni, vállalatoknál, kormányzati szerveknél, startupot indithatsz stb. stb. Az egyik legmenőbb terület manapság.

2019. ápr. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Magyarországon tegyük fel, ha én a vidéki életet jobban szeretem, ott is lehet munkát találni? Vagy teljesen mindegy, mert lehet dolgozni otthonról is? Bár ez így hülye kérdés, mert nyilván sok mindentől is függ.


Jelenleg BSc-n vagyok, IS-en. (Information Systems). De igazából elég keverék szak. Magyar viszonyokban azt tudnám mondani, hogy a proginfó és gazdinfó csodás keveréke.


Gondolkozok a Cyber Sec MSc-n, mivel indítanak ilyen képzést a mostani helyemen is. A hely az Anglia, viszont végzés után nem teljesen szándékozom maradni, legfeljebb csak akkor ha Magyarországon nem találom a helyem. Viszont ha csinálok MSc-t, ugye a diákhitel törlesztő is majdnem duplája lesz mintha csak alapképzést végeznék. Jó mondjuk csak egy adott összeg felett kell törleszteni, de én szeretek a jövőre is gondolni, nem csak beleugrom az egészbe.

2019. ápr. 30. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!