Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kötelező nyelvvizsgának a...

A kötelező nyelvvizsgának a felsőoktatásba bejutáshoz mi a valódi oka?

Figyelt kérdés
Nem az a valós eltitkolt ok, hogy a munkaerőhiánnyal küzdő gyárakba hajtsák be az érettségizett fiatalok százezreit?

2019. máj. 1. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Szűkíteni akarják a felsőoktatásba bejutók számát, szerintem eléggé ostoba gondolkodásra vall. Az oktatás színvonalát kellene emelni.
2019. máj. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a hazai nyelvoktatás egy vicc kategória. Ha nem mész magánórákra, kevés esélyed van sima iskolai tanórákkal felkészülni. Szerintem. Én ezt tapasztalom.
2019. máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Figyelj van aki igy gondolja de azt ne feledd el hogy hany diploma van benn vagy veszett oda amiatt mert nincs nyelvvizsgája az embereknek. Eleve kell az angol nyelv ismeret mert rengeteg forrasod angol lesz mar az elso evben.
2019. máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Azt akarják, hogy sokkal kevesebb diplomás legyen, a többi polgár pedig éhbérért tanuljon szakmát, mert nem lesz, aki elvégezze a piszkos munkát, mert nincs elég ingyenélő, tanulatlan buta ember, akiknek tízezer forintos kajautalvánnyal meg lehet vásárolni a szavazatát.

Tehetséges fiatalokat lehetetlenítenek el a pályától.

Ha már művészeti szakokra, Zeneakadémiára, képzőművészetire is előfeltétel lesz az egy emelt NEM szakmai tárgyból, és a nyelvvizsga, akkor üres lesz az összes ilyen egyetem!

Ugyanis a művészeti iskolások jobb esetben este 6-7 óráig bent rohadnak az iskolában úgy, hogy 4-5 órákat alszanak, és hajnalban, amikor minden “simagimiske” még szuszog, nekik már talpon kell lenniük. Nem (csak) a pénzről van szó: lehetetlen, hogy valaki ilyen pusztítóan embertelen órarend mellett még különórákra járkáljon!

A magyar oktatás már évtizedek óta egy döglődő, minősíthetetlen selejt, amin SZÁMDÉKOSAN nem hajlandók változtatni, elősegítve ezzel azt, hogy a legjobb képességű diákokkal is megutáltassák a tanulást.

Aki nem tudja “megugorni” a követelményeket, azzal elhitetik, hogy nem okos. Aki nem kitűnőcske, csak egy “jó erős négyes”, ahhoz hozzávágják, hogy sehová nem fogják felvenni.

Az egyetemeken nem rátermett, tehetséges hallgatók, hanem unintelligens güzü magológépek fognak ülni, akik lehet, hogy szó szerint benyalnak mindent, de az agyukig soha nem fog eljutni.


A céljuk, hogy az országban MINDENKI buta és megvesztegethető legyen.

2019. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
*szándékosan
2019. máj. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem lesz népszerű a véleményem, de én anno 8 éven keresztül tanultam suliban angolul, heti 3, később 6 órában. Elképzelhetetlennek tartom hogy ennyi idő alatt egy átlagos képességekkel és kellő elszántsággal rendelkező diák ne lenne képes egy középfokú nyelvvizsgát összehozni. Elhiszem, nekem is volt rossz tanárom, de 8 éven keresztül csak rossz tanárt fogjon ki az ember? Elég valószínűtlen. Pluszban hozzátenném, hogy nem kéttanos, szakos osztályba jártam, teljesen atlagosba, csak felvettem utolsó 2 évben faktnak az angolt. Szerintem nem kér lehetetlent az állam ezzel. Ami a másik, hogy aki nem képes ennyi idő alatt összehozni egy nyelvvizsgát, az nagyon meglepődne hogy milyen elvárások vannak egyetemen. Aki nem képes letenni egy középfokút, az egyetemen is max bukdácsol. Plusz, diplomához úgyis kell nyelvvizsga, és ha az a 8 év nem volt elég, akkor a fennmaradó 3 év diplomáig, már nem oszt, nem szoroz.
2019. máj. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
6-os vagyok, annyit hozzátennék, hogy Magyarországon az idegennyelvismeret az európai átlag alatt van mélyen, az állam szerintem jogosan akar ezen így javítani. Az más kérdés hogy az oktatás színvonala is mélyen az európai átlag alatt van, és úgy lenne fair, ha akkor ezen is javíthatna...
2019. máj. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát én például nagyon szerencsésnek mondhatom magam. Tavaly végeztem szakgimiben. A nyelvvizsgát úgy szereztem meg érettségi előtt, hogy a szakgimiben az elektronika tanárom ajánlott egy helyet, ami épp bezáróban volt. Neki a diplomához kellett a nyelvvizsga, és nem tudott kb semmit angolul, mégis meglett neki azon a helyen, utána promózta a suliban, hogy használja ki mindenki a lehetőséget, mert mindjárt bezár a hely. Én jelentkeztem is, az volt az utolsó vizsga amit meghirdettek, mindenkit átengedtek, aki elment a vizsgára. Pedig gyenge 3-as voltam matekból, egy nyelvtanilag hibátlan összetettebb mondatot nem tudtam elmondani, és meglett majdnem max pontosra a szóbelim :D Nevetségesen könnyű volt az írásbeli is, kb egy 7.osztályos is hibátlanra megírhatta volna. Tippmixes karikázgatós, meg egy pár soros levél, amit kb úgy írtál meg ahogy akartál és a nyelvtani hibákért alig vontak le pontot, gyakorlatilag csak dobáltad egymás után az angol szavakat, és már meg is volt a vizsga :) Utána sajnos meg is szűnt a hely.


Szóval vannak azért kiskapuk, amivel lehet trükközni.


Utána tettem egy emelt érettségit, aminek a többletpontjával lett meg a ponthatárom az egyetemre. Ha a 2020-as jelentkezési rendszerbe kellene felvételiznem, akkor be se kerülnék sehova, mert még a minimunpontom se lenne meg az emelt érettségiért járó többletpont és a nyelvvizsgáért járó többletpont nélkül. Viszont szerencsére bekerültem egytemre és elég jól megy, merem állítani, hogy könnyebben megy mint egy érettségi. Mert itt többször is neki lehet ugrani egy vizsgának, ha nem sikerül, ellentétben az érettségivel, amire csak egyszer mehetsz egy évben.

2019. máj. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Már azt is rebesgetik, hogy a húgom generációjának (most kezdi a gimit) már 2 nyelvvizsga (!!!) kell az egyetemi felvételihez.

Azért az gusztustalan, hogy ezeket a dolgokat csak benyögik úgy, hogy a magyar iskolai nyelvoktatás egy csődtömeg.

Nagyon sok középfokú intézmény eleve csak egy nyelvet oktat (minőségi szinten... vagy még azt se...), illetve sok helyen a diák nem is döntheti el, milyen nyelvet akar tanulni, csak kiszúrják a szemét német második nyelvvel, amikor spanyolt, franciát, olaszt sokkal szívesebben tanulna, és reálisabb lenne belőle 1-2 éven belül nyelvvizsgázni.

2019. máj. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ki kell menni az utcára. Sokan nem értenek egyet ezzel az egésszel, akkor nem értem miért ül mindenki a s.ggén.
2019. júl. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!