Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME Gépészmérnöki vagy BME...

BME Gépészmérnöki vagy BME Ipari termék- és formatervező mérnöki?

Figyelt kérdés

Most fogok felvételizni, nagy valószínűséggel elég pontom lesz mindkét helyre, de nem tudom, hová érdemesebb első helyen jelentkezni. Sokan csúfolják az ITFt, mégis nehéz döntésnek érzem...

20 éves vagyok, szeretem a fizikát, a matematikát, a térlátást és kreativitást igénylő feladatokat. Autodidakta módon tanulok jó ideje (elég sok dolgot, de fizikát utóljára 3 éve tanultam, azt nyáron mindenképpen felhúzom), ha valamire elszánom magam, azt általában teljesítem, maximalista vagyok.

Ami különösen érdekel, az a környezettudatos anyagtechnológia. Szívesen terveznék konyhai gépeket, kertészeti eszközöket, de hétköznapi tárgyakat is (legszívesebben környezetvédelmi szempontokat szem előtt tartva).

Édesapám szintén a BME gépészmérnöki szakon (is) végzett. Ő nem tartja nehéznek, de attól tartok, túl száraz lenne. Ha jól tudom, a tárgyak egy része egyezik a két szakon, de az ITF-esek többet rajzolnak.

A másik fontos tényező, hogy külföldre semmilyen körülmények között sem mennék dolgozni, ez a gépészet mellett szól, álláshirdetések alapján százszor keresettebbek itthon (legalábbis úgy látom...).


Nagyon nem vagyok karrierista, de megbecsült tervezői munkát szeretnék végezni Magyarországon.

Mit válasszak?



2019. máj. 7. 17:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha aktuális még akkor másodéves gépészmérnök hallgatóként szívesen válaszolok a felmerülő kérdéseidre.(üzetet írj, azt hamarabb észreveszem)
2019. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én ipari-termék és formatervező mérnöknek tanulok. Még csak az első félévben vagyok, de sok tárgyunk megegyezik a gépészekével, néhol még részletesebben is tanuljuk az adott anyagrészt. És ennél a szaknál előny, hogy bár sok dolog itt is száraz, és nagyon műszaki, de azért mindig benne van a tervezős rész, ami jobban megtart a pályán.

Én nagyon ajánlani tudom, mert ezzel a végzettséggel el tudsz menni mérnöknek, de tervezőnek is bárhova.

Szerintem az alaptudást megadja, és azonfelül, ha igazán tehetséges vagy, a tervezői résszel nagyon jól jársz.

Plusz tényleg nem éri meg csak azért gépésznek menni, mert több a lehetőség...

Ha már odajutsz, hogy munkát keresel, akkor szembejönnek majd a megfelelő lehetőségek.

2023. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!