Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus-vendéglátás karra...

Turizmus-vendéglátás karra való jelentkezés során, milyen érettségi vizsgakövetelményeknek kell megfelelni? (Kérlek ne linkeljétek be a felvi.hu-t vagy más oldalt, mert ezeket már én is megnéztem, de így nem egyértelmű)

Figyelt kérdés

Néztem több egyetemet is, de mind válogatja a feltételeket. Van ahol egy emelt szintű érettségi tárgyat ír, van ahol kettőt, van ahol 2 nyelvvizsgát amiből egyik emelt.

Nem értem.



2019. máj. 8. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem értem mit kérdezel. Rákerestem, és mindenhol ezeket kérik:


Kettőt kell választani ezekből:

földrajz v. gazdasági ismeretek v. informatika v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy v. egy idegen nyelv v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy.


Nincs kötelező emelt.

2019. máj. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
[link] én itt olvastam.
2019. máj. 8. 20:46
 3/6 A kérdező kommentje:

földrajt v. gazdasági ismeretek.... Ezeket így párban kell, vagy a v. jelentése, hogy a földrajzot választhatom a törivel is ?

Illetve még azt kérdezném, hogy ha 2 tárgyat kell választani, de a többi tantárgy rosszul sikerült, azokból érdemes újra érettségizni, vagy azt nem nézik ? Ne haragudj a kérdésért, de nem vagyok ebben jártas.

2019. máj. 8. 20:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Bemásolom, amit belinkeltél nekem (ezt hasonlítsd össze azzal, amit én írtam):


Felvételi tárgyak, érettségi követelmények

Kettőt kell választani: földrajz v. gazdasági ismeretek v. informatika v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy v. egy idegen nyelv v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy.

Részletes szabályok és többletpontszámítás a www.felvi.hu oldalon elérhető Felsőoktatási felvételi tájékoztató szerint.

2019. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek közül kell KETTŐT választanod. Pl.lehet töri földrajz, de lehet töri és matek, matek nyelv, stb.


Érettségiztél már? Ha igen, akkor nézd meg a felvi kalkulátort. Ott meg tudod nézni melyikkel kapsz több pontot. Ha duplázással vinnéd a pontjaidat, akkor nem szükséges újra érettségizned


(duplázás: a választott két tárgyat %-át duplázzák, az lesz a pontszámod. Pl. matekod 80%, magyar 85%. 80+85= 165*2=330 pont).

Ehhez jöönek még a plusz pontok, ha van nyelvvizsgád. Így érthető nagyjából??

2019. máj. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm szépen.
2019. máj. 8. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!