Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik Közgáz egyetem adja a...

Melyik Közgáz egyetem adja a legerősebb diplomát?

Figyelt kérdés
Ti hova jártok/jártatok? Könnyen el tudtatok helyezkedni?

2019. máj. 9. 22:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A BCE-t szokták Közgáznak becézni, szóval egyedüli versenyzőként a kategóriában akkor ők adják a legerősebbet. De amúgy a BGE gazdasági diplomáit is szokták itt írni, hogy milyen jó.


Pannon Egyetemre jártam, könnyen el tudtam helyezkedni, még államvizsga előtt felvett a cég ahol a gyakorlatot végeztem. Lehet sablonos, de nem az egyetem nevétől függ hogy milyen könnyen helyezkedsz el, hanem a saját képességeidtől.

2019. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Elhelyezkedés szempontjából majdnem mindegy, ahogyan az első írja. De legerősebbnek a Corvinus mafematikai közgazdaságtana számít. Második helyezett feltehetően a Corvinus vagy ELTE alkalmazott közgazdaságtan. Ha a piaci elhelyezkedést nézzük, akkor – ahogyan az első írja – végezhetsz kb bárhol, inkább az számít, voltál-e gyakorlaton, meg mit tudsz.
2019. máj. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előzőnek, persze azért próbálj meg színvonalas egyetemre bekerülni, ne ilyenre, hogy Kodolányi stb, ott az oktatás színvonala is alacsonyabb.


Amúgy a PTE is híres a közgázról, meg a nagyobb egyetemek mintpl SZTE, Debrecen is simán szóba jöhetnek, attól függ hol akarsz lakni.

2019. máj. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Elsősorban a bp-iek érdekelnek.

Úgy kérdem akkor, hol a legjobb színvonalú az oktatás?

2019. máj. 10. 06:21
 5/18 anonim ***** válasza:
10%
Ha így kérdezed, akkor CEU > Corvinus = ELTE > BGE.
2019. máj. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
A CEU már nem lesz Mo-n, és ott csak mesterképzések vannak...
2019. máj. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Igaz, ami igaz. Ettől még igaz. (De nem biztos még, hogy a CEU nem lesz Magyarországon.) Viszont a BME-t kifelejtettem. Nem tudom, az most hogy áll.
2019. máj. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Estádio de Felchút ***** válasza:
12%

Munkáltatók megítélése szerint: BCE, BME, BGE a top3

BME a legnehezebb. Milyen meglepő... :D

2019. máj. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

8:

A sorrend is ez kb?

(A neved k@rvajó:D)

2019. máj. 10. 21:50
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Az ELTE a BCE-vel egyenrangú (ld eltecon), de a BME-nél előrébb van. (Tekintettel arra, hogy az ELTE nagyjából a BME ex oktatóiból áll, miután a tanári kar nagy része átköltözött a Duna túloldalára.)
2019. máj. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!