Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-IK Programtervezo informa...

ELTE-IK Programtervezo informatikus felsooktatasi szakkepzes? (Fejleszto szakirany)

Figyelt kérdés

Mit gondoltok rola, erdemes elvegezni? Bsc-t is megprobalhatnam de tartok a sok-sok tomeny matek-elmelettol, felek, hogy gyengek a matematikai alapjaim ehhez mar.


Hozzatennem, lany vagyok. A programozas erdekel elsosorban es hezitalok a FOSZK , a bsc es a bootcampek kozott. Illetve gazdinfo bsc is szobajohet, de ugy tudom, hogy az nem elegge info kozpontu, marpedig en celiranyosan info iranyba mennek.


(Nem most erettsegizek, mar elvegeztem egy alapkepzest csak nem info)


Koszi elore is:)



2019. máj. 9. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gazdinfón is van bőven matek, márcsak a gazdasági vonala miatt is.


FOSZK-nak nem nagyon látom értelmét, főleg úgy hogy csak +1 év az alapképzés. (Mármint ha csak hobbiból akarod tanulni akkor van értelme, de elhelyezkedéshez ajánlatosabb a diploma)


Ha nagyon kiakarod kerülni a matekot és a sok tömény elméletet, akkor ajánlanám a sokkal gyakorlatiasabb arany középutat, ami a BProf Üzemmérnök informatikus képzés lenne.

2019. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan az első mondja. Ennek a szakmának a belépő szintje a BProf üzemmérnök, vagy gazdasági informatika BSc. E kettőt javaslom én is.
2019. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én gazdinfo bscre járok, egy srác ak a gimiben osztálytársam volt az üzemmérnök informatikára jött (mindketten az Óbudai Egyetemre járunk). És gyakorlatilag ugyanazokra az órákra járunk együtt. Sőt neki még lenne plusz diszkrét matek II-je, ami nekem nem. Ugyanúgy együtt járunk analízisre is és programozásra is, ami egyáltalán nem gyakorlatközpontú. Papíron van a vizsga az az előtti beugró és utána még szóbeli is van. A vizsgán papíron kell lekódolni a prog tételek meg rendezések alkalmazásával komplexebb programokat. Szóval lehet, hogy gyakorlatközpontúra akarták ezt az üzemmérnöki szakot, de rohadtul nem sikerült nekik. Ja és szegény srác megbukott analízis I-ből és diszkrét matek I-ből is mert nem lehet számológépet se használni a ZH-khoz meg a vizsgán se. Így már garantált hogy csúszik 1 évet emiatt. Ja és még szintfelmérő is van a 2.félévben a középsulis anyagból (gyakorlatilag egy komplett érettségi) minden segédeszköz nélkül->se függvénytábla, se számológép. Ennek meg kell lennie minimum 60%-nak és csak akkor lehet egyáltalán vizsgázni menni diszkrét matek I-ből, amin a 3/4-e a szaknak megbukott.
2019. máj. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 9. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!