Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az út a reformá...

Mennyire nehéz az út a református lelkészé válásig?

Figyelt kérdés
Aki nem volt jó tanuló középiskolában mennyi esélye van elvégezni? Eggyetlen erősségem talán, hogy szeretek olvasni, szeretem a biblia történeteket.
2019. máj. 12. 18:58
 1/8 A kérdező kommentje:
*lelkésszé
2019. máj. 12. 18:59
 2/8 anonim ***** válasza:
Az nem elég, a hitet gyakorolni kell, a szakhoz lelkészi ajánlás is szükséges. Nehéz a szak, csak tényleg hitben élő elhivatott embernek való.
2019. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megtértél egyáltalán? Kicsoda számodra Jézus? Van -e személyes kapcsolatod vele? Megkérdezted Istent, hogy ezt akarja -e számodra? A lelkipásztor elsősorban hívő ember kell legyen, mert -e nélkül egy katasztrófa lesz belőle. Az, hogy szereted a bibliai történeteket számomra nem volt túl meggyőző ezen a téren. Ha te sem vagy hívő hogyan akarsz irányt mutatni, tanácsot adni másoknak?

Elvégezni el lehet, de ne hidd, hogy könnyű. Egy-két élő idegen nyelven kívül meg kell tanulni a Biblia két eredeti nyelvét (héber, ógörög). Nem árt ha tudsz énekelni, emlékeim szerint ezt az alkalmasságin is nézik. Ezen túl inkább humán jellegű tantárgyak vannak és természetesen pszichológia.

2019. máj. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Személyes kapcsolatom Jézussal? Kinek van?
2019. máj. 13. 11:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem pl. De ha erre a kérdésre nem egyértelmű igen a válaszod akkor miért is akarsz lelkész lenni? Az alap hiányzik, a megtérés és mindaz ami ennek a következménye.
2019. máj. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem értem. Azt tudom, hogy voltak az életemben olyan dolgok amire nem tudok magyarázatot adni. Azt Isteni dolognak tulajdonítom. De hogy személyes kapcsolat Jézussal. Ez azért kicsit sok.
2019. máj. 14. 08:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem első körben olvasd az Újszövetséget és kérd meg Istent, hogy segítsen megérteni.

Lehetőleg keress egy normális hívő gyülekezetet ahol segítenek ebben a személyes kapcsolat dologban. (Ha Budapesti vagy és református akkor jó szívvel ajánlom a Pasaréti ref. gyülekezetet) Ez az alap, e nélkül ne akarj lelkész lenni, mert nem adhatod át azt másoknak amivel magad sem rendelkezel. (hitet, az Istennel való kapcsolat megtapasztalását stb...)

2019. máj. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha már lelkész szeretnél lenni, egy alapvető dolgot ne felejts el. Ha már Isten szavát tanítod, nézz is bele Isten szavába , a Bibliába , és aszerint taníts. NE MÁST MONDJ, MINT AMI ODA VAN ÍRVA!!
2019. máj. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!