Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségit szerezzem meg vagy...

Érettségit szerezzem meg vagy kezdjek el egy szakmát?

Figyelt kérdés

20 éves lany vagyok. 17 evesen ott hagytam a kozepsulit es azota dolgozom. Nem vegeztem el a sulit, se erettsegim se szakmam, ez neha nagyon ciki amikor felhozzák egy tarsasagban vagy meg kerdezik hogy mi a vegzettsegem. Most vagyok azon a ponton hogy elhataroztam hogy mindenkepp kell egy erettsegi a jovomet tekintve, de nehanyan inkabb egy szakmat javasolnak.

En inkabb erettsegire mennék szivem szerint mert az mar elegendo mondjuk egy altalanos irodai adminisztrátor allashoz.

Jelenleg konyhai kisegitokent dolgozom es nincs is vele semmi gondom, csak hát ugye az ember neha szeretne egy kicsit "feljebb" menni

Szerintetek mi legyen?



2019. máj. 13. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Én az érettségit javaslom. (hány osztályod van meg?) Utána is mehetsz valamilyen szakma irányába, ha megtetszik valami. Csak szakmával kevesebb lehetőséged lesz.
2019. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*mármint, ha csak szakmád van, érettségi nélkül, akkor kevesebb lehetőséged lesz.
2019. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is így voltam mint te. Aztán estin leérettsegiztem, lett is munkám egy irodában, de most pl újra semmi. Most vagyok azon a ponton, hogy az érettségin túl szakma is kell, szóval kell mind a kettő.
2019. máj. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!