Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dj oktatás, tanfolyam, suli...

Dj oktatás, tanfolyam, suli létezik ilyesmi Magyarországon?

Figyelt kérdés

Alapokat már úgy ahogy tudom, de nyár végére szeretnék megtanulni rendesen zenélni. Van valakinek valami ajánlása hogy kihez tudnék elmenni.

Amit játszom: DubStep, JumpUp



#DJ #dj suli #dj oktatás #dj próbaterem
2019. máj. 13. 20:29
 1/4 anonim válasza:
Pontosan nem tudom, hogy lehet jelentkezni rá, de még két éve a gimis töri tanárom a PTE-n indított valami ilyesmi képzést. Nem tudom mi van azzal most, mindenesetre mi bejáratunk néha poénból gimisként. Ha nincs szükséged papírra, csak a tudás elég, akkor lehet utánanéznék a helyedben, az órák nyíltak, szóval beülhetsz oda néha. Sajnálom, hogy nem tudok segíteni többet, csak beugrott ez a lehetőség. Azért sok sikert!
2019. máj. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hali köszönöm a segítséget én valami magánórára gondoltam ahol elmagyarázzák nekem a dolgokat. Elég nehéz a felfogásom és folyton visszakérdezek.
2019. máj. 24. 20:04
 3/4 anonim válasza:
Budapesten a III. kerületben van egy dj suli, ahol én is tanultam Mostanában gyakorolni szoktam lejárni hozzájuk, mivel otthon nem tudok. Én deep house-t játszom, de elég sok dubstep-es, riddimes arc jár le. Minimal Art Family néven megtalálod őket a neten, FBn.
2019. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia


Igen létezik DJ suli / tanfolyam. De jellemzően nem magánórákat adnak, hanem csoportos, nyílt foglalkozás. Elméleti és gyakorlati résszel. Google-ben biztos találsz.

Viszont meg is kérik ezeknek az árát. (tehát nem 30 ezer egy ilyen tanfolyam...) Cserébe megtanítanak az alapokra (vannak haladó tanfolyamok is), valamint megtanulsz több féle eszközön zenélni.


Az anyagiak rajtad állnak, és neked kell eldöntened hogy érdemes-e ekkora pénzt áldozni erre. Általában a végén adnak is egy tanusítványt, hogy elvégezted.

Mérlegelj, hogy megéri-e, hogy ki fog-e fizetődni valaha, vagy egy év múlva nem fog érdekelni az egész, csak azért akarsz az lenni mert biztos csípik a csajok :).


Én az egészet magamtól + videók alapján tanultam meg. Régebben énis dubstep / riddimet kevertem, manapság inkább minimal irányvonal.

Nagyon sok dj-nek néztem a szettjeit. Pl Pioneer DJ Soudn Show, Dubstepnél pl. egy GetDarker sorozat ahol látod hogy mit csinálnak. Nem az ilyen kamu DJ-kre gondolok mint akiket sokan istenítenek fesztiválokon, ahol csápolnak 4 percet a pultban, majd áthúzzák a végén:) Rendes, technikás, 3 vagy 4 csatornát kihasználó DJ-ket. (Laidback Luke, Roger Sanchez, iylenek...)

Az a baj, az emberek 99%-ának az a jó DJ, aki olyan zenét játszik ami tetszik neki. Ha jó zenéket kever irdatlan szarul, akkoris az egekbe van ajnározva, hogy miylen jó DJ, mert miylen odab*szós a szett. Sajnos nagyon nagyon sokaknak fogalmuk sincs róla hogy mit csinál (mit kellene hogy csináljon) egy jó DJ, és mitől jó DJ a jó DJ.

Manapság kevés jó DJ van. Javarészt akik fellépnek ilyen eseményeneken, azok is inkább producerek. Akik eljönnek, és lejtászák sorba a saját zenéiket, meg feltöltik néhány ismert számmal. A DJ része az 0. Amit csinálnak ezek a "DJ-k", azt egy laikusnak megtanítom 2 óra alatt. Majd jön a következő előadó, és ha nem nézel oda, meg sem mondod hogy embert váltottak a pultban, mert dettó ugyanaz van utána is.


Kérdés hogy te milyen DJ szeretnél lenni :) Mennyire veszed komolyan? Videókból tényleg sokat lehet tanulni.

Vegyél otthonra egy kontrollert. Azon tudsz gyakorolni.

Amikor az egészet elkezdem, voltak olyan konkrét átkeverések, amik nagyon tetszettek és megpróbáltam leutánozni. Megérteni hogy mi is történik.


nem a kérdésre válasz:

A szomorú tapasztalatom a nyugat magyarországi régióban: Lehetsz bármennyire jó, bármennyire technikás DJ. Ha nincs meg a kellő hátszeled, alig lehet bekerülni valahova. Ha nem ismerősöd a hely tulaja, nem rohadt gazdagok a szüleid, akkor felejtős. Itt a környéken mindenhol olyan emberek zenélnek, akiknél egy mobilaplikáción jobban mixelek. De őnekik ismerőse a buliszervező. Ismerőse a tulaj, gazdagok a szülei úgyhogy betolják, kvázi ők fizetnek hogy zenélhessenek. És a seggnyaláson múlik az egész.

Példa: Egyszer bekerültünk egy buliba mint DJ. Chris Lawyer előtt voltunk Warm Up DJ-k. Mondanom sem kell, mekkora megtiszteltetés volt. (A buliszervező írta ki, hogy keresnek minimal dj-t, írtam neki mert már előtte is "dolgoztunk együtt") Nyitástól kaptunk 2 órát, addigra kellett bemelegíteni a táncteret. Mire Chris Lawyer jött, mindenki táncolt, tehát irtó jól sikerült.

Buliszervező is odáig volt, hogy úristen milyen jó volt az egész. Szerinted utána hívtak bárhova is? NEM. (egyszer hajnali 5 re beraktak egy szabadtéri fesztiválra) Mert inkább elhívta utána is a közeli ismerősöket, meg klubtulajdonosok fiát zenélni. És aki tényleg nagyot villantott, az senkit nem érdekel.

2019. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!