Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki elmagyarázná, hogy mi...

Valaki elmagyarázná, hogy mi ez a "kavarás" a Corvinus körül?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok felvételizni és a Corvinusra szerettem volna menni nemzetközi gazdálkodásra.

Viszont már most olyanokat hallok, hogy 2020-tól már csak fizetősen lehet bekerülni, mert hogy talán alapítványi tulajdonba került az iskola?


Ez mit jelent egész pontosan, és hogyan/mennyiben érinti a jövőre felvételizőket?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. máj. 14. 07:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Leépítik elvileg az államilag támogatott szakokat. Magyarán annyit fizetsz amennyi az önköltség összege/félév.


Egyébként azt már most is csinálják, hogy a késésekért (ha valamit nem adsz le időben) minden munkanappal 6000 ftot kell fizetned... Magyarán: ha nem vagy gazdag, inkább ne.

2019. máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Elvileg jövőre nagyrészt (vagy csak, nem tudom) önköltséges szakok lesznek. Ha ez 2020tól lesz, akkor aki abban az évben felvételizik, annak már fizetnie kell.
2019. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem csak fizetősen lehet majd bekerülni, lesz az állami támogatás helyett ösztöndíj. Írd be a google-ba.
2019. máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3: De az nem derül ki sehonnan, hogy az ösztöndíj mi alapján fog működni?

Mert eddig egyértelmű volt, megvolt az adott ponthatár, ami felett nem fizetős.

De h ugyanígy marad, csak nem államinak, hanem ösztöndíjas képzésnek fogják hívni, akkor viszont mi értelme az egész változtatásnak?

2019. máj. 14. 11:46
 5/12 A kérdező kommentje:

Tehát én azt nem értem, hogy ha ugyanúgy lesz támogatott képzés, csak nem az állam, hanem az a bizonyos alapítvány fogja fizetni a tandíjat, és ugyanúgy, ugyanazokkal a feltételekkel lehet majd az alapítványi finanszírozásra bekerülni, mint korábban az államira, akkor tulajdonképpen mi értelme van az egésznek?

Illetve annak az alapítványnak miből lesz pénze, hogy ezt finanszírozza az állam helyett?

2019. máj. 14. 13:13
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Corvinusos vagyok. Nem kell agfódnod, h fizetned kell-e. Ugyan úgy lesz ösztöndíj, csak nem állami, hanem Corvinus-ösztöndíj.
2019. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6: Ok, de akkor mi értelme az egész kavarásnak??
2019. máj. 16. 17:34
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
#7: Az az értelme, hogy nem az állam kezében lesz az egyetem, hanem magántulajdonba, egy alapítványhoz kerül. Így például jobban meg lehet fizetni a tanárokat (nem közalkalmazotti bértábla szerint kell fizetni őket), ha kell valamit (bármit) vásárolnia az egyetemnek, nem kell közbeszerzést kiírni rá, stb., tehát egyszerűbb lesz a működés. A tandíjak várhatóan emelkedni fognak (forrás: [link] ), de lesznek ún. Corvinus-ösztöndíjak, amik gyakorlatilag ugyanazt nyújtják mint a jelenlegi állami ösztöndíj, és elvileg a feltételei (ponthatár, illetve hogy ne rakjanak át fizetősre) is ugyanazok lesznek. Én személy szerint szkeptikus vagyok ezzel az új modellel kapcsolatban, de ez inkább annak szól hogy nem igazán bízok az ország jelenlegi vezetésében, most nem akarom átfordítani a topikot politizálásba, maga az ötlet nem lenne rossz szerintem.
2019. máj. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8: Pont ettől tartok én is.

Ahhoz, hogy magasabb bért tudjanak majd adni az oktatóknak, több bevételre lesz szükség. Egy egyetemnek honnan van bevétele? A tandíjakból.

Illetve én még ezt hivatalosan leírva eddig sehol nem láttam, hogy ugyanolyan feltételekkel lehet majd bekerülni és tanulni, mint eddig az államival.

2019. máj. 18. 10:42
 10/12 anonim ***** válasza:

> Egy egyetemnek honnan van bevétele? A tandíjakból.


Gondolom pont ezért lesz drágább a költségtérítéses képzés.

2019. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!