Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti, hogyan tudtátok kiválaszta...

Ti, hogyan tudtátok kiválasztani a megfelelő egyetemi szakot magatoknak?

Figyelt kérdés

Én mindennap több órát bújom a felvit, az egyetemek szakleírásait, ezt az oldalt, stb.

És folyamatosan hezitálok 2-3 szak között...

Nagyon rosszul is érzem magam közben, és félek egy mellett elköteleződni, mert azzal lemondok a másik által nyújtott lehetőségekről.

Kettőt meg szerintem nem nagyon lehet úgy elvégezni egyszerre, hogy tökéletes is legyen...


Nem szeretném most megnevezni a szakokat, de az egyikkel viszonylag sok pénzért már BSc-vel el tudnék helyezkedni nagy eséllyel, de munka maga elég monoton, a másikhoz eléggé kell az MSc, de kevésbé monoton...


Az a baj, hogy hosszútávon nem is tudom, hogy a monotonitás előny vagy hátrány.

Mert ha valami változatos, az több energiát kivesz az emberből, nem lehet rutinból csinálni, viszont talán nem lesz is unalmas.

Ami monoton azt meg lehet könnyen nap mint nap, rutinszerűen elvégezni, mellette jól megélni, de ebben az esetben ez "csak" munka és akkor kell valami hobbit találni, családot alapítani aminek él az ember...


A lényeg, hogy szörnyen rossz állapotban vagyok pszichésen a dilemma miatt és nem tudom, hogy hogyan kéne választani...


2019. máj. 15. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azt válaszd, amelyik iránt nagyobb elhivatottságot érzel és úgy érzed, hogy évtizedeken át is tudnád csinálni.
2019. máj. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem egyértelmű volt, nem volt A vagy B, csak egy
2019. máj. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!