Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az ELTE GTI, mik a...

Gömb3 kérdése:

Milyen az ELTE GTI, mik a vélemények róla/ mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Idén fogok kezdeni az ELTE Gazdaság Tudományi Intézet-ben, (gazdálkodás-menedzsment szakon) és érdekelne hogy aki oda jár annak mi a véleménye róla?


Mennyire nehéz a matek?


Utána milyen helyeken lehet elhelyezkedni egy ilyen diplomával?



#egyetem #gazdaság #ELTE #gazdálkodás&menedzsment
2019. máj. 15. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Gagyi bufeszak,hagyd ezt inkabb.....
2019. aug. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Legszíveseben agyoncsapnám azokat akik tolják ez a büfészak dumát :D


Azóta biztosan felvettek ,de azoknak akik érdeklődnek egy kis személyes tapasztalat/ vélemény:


Elhelyezkedés, ahogy én tudom:


Az un. üzleti tanulmányok címszó alatt lévő szakok (gazdmen, kermark stb.) nagyon keresettek jelenleg. Több nagy cég indít Business Centert ,ami egy magként szolgál majd és segíti a cégek életét. Most ez a népszerű ,de természetesen más körülmények között is vannak "üzleti tanulmányos fiatalok". Sokan nem értik ,hogy mit fogsz majd tanulni ezért egyből meg fogod kapni hogy biztosan csak krumplit sütögetsz. Ha van olyan ismerősöd aki jártas a multik világában ő tudni fogja, hogy ez nem így van, kérdezz tőle ,milyen a légkör, milyen struktúrával rendelkezik a cég stb. sokat lehet tanulni.

Ezek az alapszakok alapvető ismereteket nyújtanak a vállalatok világáról, illetve a gazdaságról. Ebből majd te szépen kitalálod ,hogy melyik irány érdekel téged jobban. Ill. természetesen saját vállalkozást is csinálhatsz ezekkel az ismeretekkel ,de a multiban elhelyezkedés a legnépszerűbb.


Vélemény a GTI-ről:


A GTI legelső évfolyam hallagtója vagyok (gazdálkodás és menedzsmenten) , vagyis jelenleg másodéves. A tanárokról nem tudok sok rosszat mondani. Nem találkoztam kifejezetten rossz vagy rosszindulatú tanárral (a többi egyetem hallgatója véleményéhez képest). Egy rakás zh-t írunk ,aminek az a célja hogy ne a vizsgaidőszak alatt legyünk leterhelve ,szóval mindenből van megajánlott. Nem ingyen adják a jegyeket ,sem a diplomát. A félévek folyamatosan nehezedni fognak. Ha tanulsz rendesen akkor nem lesz gondod semmivel sem. Gyakran mondják ,hogy érdemes mestert is megcsinálni ,nekem is tervben van.

Angol nyelven is tanulhatsz tantárgyakat, ami azért tök jó ,mert baromi hasznos a szakszavak ismerete angolul. Ez nem kötelező ,szóval ha úgy gondolod ,hogy erre nincs szükséged akkor végigtolhatod magyarul.


Angol nyelvű tárgyak felvételéhez saját tapasztalat: Baromira féltem az elején agolul tanulni komolyabb dolgokat ,ezért csak keveset vettem fel. Hamar bele fogsz szokni és nagyon gyorsan fogsz fejlődni ,szóval érdemes bátornak lenni,de nyilván nehezebb lesz.


Matek: Valakinek nagyon nehéz volt ,valakinek nagyon könnyű.Személyfüggő, hogy mennyire megy át a dolog. A tanár nagyon rendibendi és segíteni fog. Én mindig olyan átlagos matekos voltam és túléltem :D. Ha nem megy akkor segítséget kell kérni, de ez minden tárgyra trú.


GTI hátrányai:


Nyilván van néhány dolog ebben is ami nem annyira király. Mivel eddig nem volt saját épületünk az órarend változó volt. Ezt értsd úgy hogy nem volt két ugyanolyan hét. Az félév elején megkaptuk az órarend tervet ,majd ha változás történt kaptunk tájékoztatást, de nem mindig. Szóval se dolgozni ,se hobbit űzni nem nagyon lehetett mellette. Ez a proléma elvileg meg fog oldódni 2020 tavaszától, mert saját kis fészkünk lesz, de erről még nem tudok nyilatkozni.

Van bőven tanulnivaló a ZH-k miatt( hetente 1-3 ). Oszd be rendesen a tanagyagot, járj be a számodra nehezebb tárgyak óráira és akkor minden rendben lesz és nem fogod úgy érezni ,hogy nincs életed.


Remélem hasznos voltam, további sok sikert midenkinek

2020. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!