Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZE-AHJK járműmérnökire...

SZE-AHJK járműmérnökire 420-428 pont elegendő ahhoz, hogy bejussak államilag támogatott helyre?

Figyelt kérdés
Nézegettem a tavalyi ponthatárokat, a támogatott helyre csak 280-at ír, de azt nem tudom elhinni.. O.o

#SZE-AHJK-államilag-támogatott-járműmérnöki-mérnök-továbbtanulás
2019. máj. 16. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán, és nyugodtan hidd el azt a 280-at, a kormány nagyon nyomja a műszaki szakokat, úgyhogy a vidéki egyetemeken ezeken a szakokon nagyon könnyű bekerülni.

Persze ez nem jelent egyet azzal, hogy elvégezni is egyszerű. Mindig vannak, akik az első pár ZH után jönnek rá, hogy nem bekerülni a nehéz.

Fogod te még diplomás uszodagépésznek vagy klímaszerelőnek érezni magad egykét Hőáram előadás után Író Bélával, hacsak nem megy nyugdíjba az öreg :D

2019. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már alig várom! :D még egy kérdésem azért van... Kollégiumba ezzel a pontszammal bekerülhetek? Csak azért kérdem, mert békés megyei vagyok és hát ez elég messzire van Győrtől.. :/ Albérlettel meg nem akarom leterhelni szüleimet.
2019. máj. 16. 22:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Első évesként távolról, jó pontszámmal, szinte biztos, hogy felvesznek koliban. Két éve, miután átadták az új kolit 1100 új hellyel sokat javult ebből a szempontból a helyzet, akkor minden gólyát felvettek koliba, aki jelentkezett, de tavaly is elég jól be lehetett kerülni.
2019. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly szeptemberben kezdtem, 416 ponttal kerültem be (szintén járműmérnöki). Államilag támogatottra simán bekerültem, de a kolival sem volt gond. Egyébként én is messziről járok (300 km), de szerintem ez nem számít olyan sokat. Kolinál érdemes úgy jelentkezni, hogy bejelölöd mind a négyet, és azt teszed elsőnek, ahová leginkább szeretnél bekerülni. Általában első helyre szokták az új Multi kolit vagy a Hegedüst jelölni, ezek vannak itt az egyetem mellett. A Famulus és a külső kicsit messzebb vannak, de az sem vészes, illetve rendszeresen vannak ingyenes buszok is. De mondom, ennyi ponttal szinte biztos, hogy oda mész, ahova szeretnél.

Ha van bármi kérdés akár kolival vagy egyetemmel kapcsolatban, írj nyugodtan. :)

2019. máj. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és elsőnek üzenném, a hőáram még csak hagyján, majd utána a gépek üzemtana, na az lesz csak az igazi szívás... És ha jól tudom, Béci bá már most is nyugdíj mellett tanít, szóval ne is reménykedj. :D
2019. máj. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Áááh, a Béci, imádni fogod, főleg a gépek üzemtanát, abból is a 3 házit plusz a labor jegyzőkönyvet. :D
2019. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!