Milyen szakra menjek az egyetemen?

Figyelt kérdés

Nem érdekel konkrétan semmi, ezért gondoltam, hogy elmegyek valami tanácsadóhoz aki segít. Valakinek valamilyen tapasztalat?

A turizmus szakon miket tanulnak? Külföldi kultúrákat? Ott lehet utazni?


2019. máj. 18. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A képzés célja a turizmus és vendéglátás feladatait ellátói idegen nyelveket beszélő gazdasági szakemberek képzése, akik közgazdaságtudományi, társadalomelméleti, alkalmazott módszertani ismereteik és szakirányú tudásuk birtokában képesek elvégezni a turizmus és a vendéglátás területén felmerülő feladatokat, irányítani és szervezni tudják a kapcsolódó munkafolyamatokat, feltárják és elemzik a keresletet befolyásoló tényezőket, vonzó és élményszerű kínálatot alakítanak ki, megszervezik és elvégzik a kapcsolódó szolgáltató tevékenységeket. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.


Utazni Erasmus-szal tudsz, de azt nem csak ezen a szakon.

2019. máj. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy felsőoktatásba akarsz menni? Lehet hogy inkább utazni akarsz :)

A turizmus szakon sajnos nem lehet pluszban utazni, csak saját pénzből. Alapvetően eléggé közgázos, sok matekkal, statisztikával, a szakmai tárgyak könnyűek, bár értelmetlenek sajnos

2019. máj. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Írd fel az összes magyarországi egyetem összes szakát egy-egy papírra, és húzzál.
2019. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utazni kb. bármilyen szakon lehet és az erasmuson kívül is vannak lehetőségek, létezik több ösztöndíjprogram is, az egyetemeknek is vannak kapcsolataik, van aiesec, vannak külföldi nyári egyetemek, nyári munkák (pl. campleaders) stb., szóval ez viszonylag könnyen megoldható. A turizmus viszont alapvetően nem erről szól, hanem az azért egy gazdasági szak. Ha kiválasztasz egy egyetemet és megnézed, hogy milyen tárgyakkal találkozhatsz, akkor láthatod, hogy ez egy picit más pl. mikorökonómia, makroökonómia, számvitel, marketing, statisztika, termelésmenedzsment, gazdasági jog stb. A “külföldi kultúrák” az sokkal inkább egy humán területhez kapcsolódik, nyelvi szakok, bölcsészet, szociológia, antropológia, de nem pont a turizmus jutna róla eszembe. Szerintem nézd végig az összes lehetőséget, írd ki ami picit is megfog és utána azokról gyűjts be több infót (pl. tantervek, majd nyílt nap, vélemények-szerintem nyugodtan megkérdezhetsz ott tanulókat, én is ezt tettem és segítettek).
2019. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj fel a felvire, itt le van írva az összes szak miről szól, hol lhet elhelyezkedn i később stb


[link]

2019. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja amúgy ne menj el tanácsadóhoz, az interneten minden infót megtalálsz amire szükséged lehet a döntésben.
2019. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített anno, hogy leültem a felvételi tájékoztatóval egy délutánra, átnyálaztam az egészet, és mindent felírtam, ami egy picit is szóbajöhet. Aztán megnéztem az előnyöket, hátrányokat, meg kizártam azt, amit én se gondoltam komolyan, és végül három maradt. Ebből a maradék egy évem alatt lazán rá tudtam jönni, hogy melyik lesz valójában az én utam (nyílt napok, educatio kiállítás, ismerősök tapasztalatai).

Neten is meg tudod ugyanezt tenni, csak a könyvvel átláthatóbb, meg kevesebb a zavaró tényező.

2019. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!