Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányban érdemes...

Milyen irányban érdemes továbbtanulni? Bővebben a leírásban!

Figyelt kérdés

Üdv!

19 éves vagyok, most végzek pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-s tanfolyammal. Szeretem ezt a területet, de a műszaki pálya is érdekel, így kétségek merültek fel bennem.

A vizsgák után az alábbi lehetőségekre gondoltam:

1) Továbbtanulok felnőttképzés keretében vállalkozási mérlegképes könyvelőként és közben tapasztalatot szerzek ügyintézőként. Ezután egyetemre mennék levelező pénzügy-számvitel szakra. Azért gondoltam levelezőre, hogy mellette dolgozni tudjak. Mivel ez a felvételi 2020 lenne már így kéne emelt szintű érettségi és középfokú nyelvvizsga is. Szerintem ezt egy emelt szintű angol érettségivel tudnám le. (Már amennyiben addig nem módosítanak a törvényeken).

2) Mivel szeretem a műszaki dolgokat is, ezért a műszaki menedzser képzésen is gondolkodok szintén levelezőn, és ide be is adtam a jelentkezésemet is januárban. Ezzel kapcsolatban kétségeim merültek fel, mert igazából sem a közgázhoz, sem a műszaki pályához nem fogok igazán érteni. De ez mellett az szól, hogy idén még simán felvennének, mert még nem kell emelt szintű érettségi és középfokú nyelvvizsga (bár a diplomához úgy is kelleni fog).


A tanácsokat előre is köszönöm :)



2019. máj. 18. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges mérlegképes könyvelőt tanulnod, mert a pénzügy és számviteli bsc elvégzése után kiválthatod a mérlegképes könyvelőit. Szóval inkább az emelt érettségire készülj, hogy legyen elég pontod a felvételihez.
2019. máj. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, erről én is hallottam hogy utána kiváltható a mérlegképes, de ha már egyetem előtt elvégezném, akkor már tudnék benne dolgozni a 7 félév alatt is. Emellett mégb könyvviteli nyilvántartásba is bekerülnék, amely segítségével később előrébb léphetek.
2019. máj. 19. 01:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem mellett is tudsz dolgozni, mint hallgató és okj-és végzettségű. Felesleges egy olyan dologért pénzt kiadnunk, amit 3 év után ingyen megkapnánk, ha nincs rá azzonnali, óriási szükségünk.
2019. máj. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyetértek, viszont az elfelejtettem hozzátenni, hogy ez az OKJ ingyenes lenne :) Kíváncsi vagyok mi a véleményed a műszaki menedzser képzésről, utána el lehet helyezkedni közgázos pályán?
2019. máj. 19. 19:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Habi. A PSZ és mérlegképes kézzzelfoghatóbb, járhatóbb útvonal. Nappalira menj PSZ-re mellette dolgozz. az okjval és azzal, hogy psz-es hallgató vagy biztos találsz szakmai munkát, a mérlegképest meg megkapod a diplomád mellé, csa a vizsgát kell kifizetni ha jól tudom.
2019. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na igen ez a műszaki menedzseres kérdés elég szélsőséges és ellentétes válaszokat szokott eredményezni. És a műszaki menedzseres BSc után pénzügy vagy számvitel MSc járható út lehet? :D
2019. máj. 19. 20:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Járható út minden. Műmenként is ellehet helyezkedni jó állásban. De érdemes ott bsd után msct is csinálni.
2019. máj. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!