Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem neptun kiiratkozas hogy?

Egyetem neptun kiiratkozas hogy?

Figyelt kérdés

Egy aktív félév után passzívra mentem és nem tervezem folytatni a képzést (új, jobb lehetőségek adódtak), így egy aktív és egy passzív félév után a kiiratkozas és a jogviszony megszüntetése stb hogy történik?

Államis voltam, szóval nem kellett fizetnem tandíjat.

Köszönöm mindenki válaszát előre is :)



2019. máj. 23. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Be kell menni a TOra és ott kell kiiratkozni.
2019. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Győri Széchenyi Egyetem
2019. máj. 23. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell kiiratkozni. Elég, ha nem lépsz be többet a neptunba, akkor automatikusan passzívra rak minden félévben (hiszen nem veszel fel tárgyakat), és pár ilyen félév után automatikusan kirúgnak.
2019. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben nem zavar be az a szabály, hogy nem lehet több a passzív félév mint az aktív? Azt hiszem másfélszer annyi lehet max a passzív mint az aktív, szóval ha most második passzívra ír be a rendszer akkor már kétszer annyi a passzívom, ilyenkor nem kerülök bajba és kell majd fizetnem vissza pénzt?
2019. máj. 23. 23:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert csak aktív félévek után kell fizetni. A passzív olyan, mint ha be se lennél iratkozva az egyetemre, még diákigazolvány se jár. Ismerőseim se mentek el kiiratkozni, hanem csak nem jártak be az egyetemre, nem léptek be a neptunba. A tanulmányi osztályon meg 2 vagy 3 passzív félév után rájöttek, hogy már nem is járnak oda, és kiiratták őket.
2019. máj. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van aki a TO-ra bemenest javasolja van aki nem :o
2019. jún. 4. 23:55
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Belép a Neptunba és kéred az elbocsájtásod, azaz megkeresed azt a menüpontot, melyikben erre lehetőség van.

A passzív félévnek szokott lenni díja, azt ki kell fizetned.

2019. jún. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Most akkor mi az igazság?

A passzív felevnek tuti nincs díja.

2019. jún. 13. 19:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahova én jártam (állami) és passziváltattam,(azaz

automatikusan passzívra kerültem, mert nem iratkoztam be a következő félévben), ott volt ilyen díj. Sőt mivel nem fizettem be idejében, még kaptam rá 75 %-os büntetőkamatot. Magyar felsőoktatás 2018.

2019. jún. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!