Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemi matek nem mindenki...

Az egyetemi matek nem mindenkinek való?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok felvételezni és magolni nem tudok. A reál tárgyakból nem vagyok valami jó, de rossz sem, mégis szeretnék értelmes irányba továbbtanulni. Az lenne a kérdésem, hogy akik benne vannak ebben az egészben pl. a mérnöki matek nehéz? Úgy értem hogy nem való mindenkinek és csak a "kiválasztottak" képesek rá? Nagyon ezt hallom mindenhonnan, hogy szórótárgy és alig sikerül valakinek. Ti mit gondoltok, megéri próbálkozni??

2019. máj. 25. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A felsőfokú matematika nehéz. Ha a reál tárgyakból "nem vagy valami jó", és ha NEM SZERETED a matematikát, érdemes lenne olyan területek felé orientálódni, ahol nem szükséges a felsőfokú matematika. Mi szeretnél lenni?
2019. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretem, de nem is utálom a matekot. Amit szeretek az az irodalom, de nem tudom mi lehetnék, ha csak ezt szeretem. Meg nem is akarok olyat tanulni, amiből dunát lehet rekeszteni. Ezért kérdeztem, hogyha elmennék ilyen mérnöki irányba, akkor lenne-e esélyem vagy hagyjam. Vannak témakörök, amik egész jól mennek, pl geometriás részek, halmazok meg van amit nem értek csak nehezen és nem is érdekel logaritmus, egyenletek etc. Egyébként gyenge 4-es vagyok egy közepes gimiben.
2019. máj. 25. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
szerintem a mérnöki pálya megkínozna... egy erős gimnázium erős ötöse kell oda. Magyar... és hozzá egy különleges nyelv?
2019. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy én kevés lennék oda. Nyelvet nem szeretek tanulni az a baj. Történelmet unom, természettudományokkal kissé hadilábon állok, bár a földrajzot szerettem.
2019. máj. 25. 22:36
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha valakinek a matek a nehéz tantárgy az egyetemen, akkor könnyű szakot választott. Nem egy középszintű érettségi az egyetemi matek, de nem is sokkal nehezebb, mint az emelt matek érettségi, ráadásul többnyire a fölösleges bizonyítgatásokat sem kérik, amit az emelt matek szóbeliken kérnek.

Komplex számok, deriválás, integrálás, differenciál egyenletek, valószínűségszámítás..., egyik sem megtanulhatatlan, a mérnöki képzésnek nem a matek a nehéz része, hanem hogy ezeket alkalmazni is kell a mechanika, és egyéb tárgyak során.

2019. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!