Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan rossz hogy körülöttem...

Olyan rossz hogy körülöttem mindenkinek van egyetemi végzettsége csak nekem nincs, mit csináljak hogy ne legyen ez a rossz érzés?

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzet hogy érettségim sincs, így teljesen el veszve érzem magam, a tanulás nem megy, irigy vagyok azokra akiknek van diplomájuk. Hogyan fogadjam el a helyzetem?
2018. jún. 8. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Erőltesd meg magad, és tedd le az érettségit. A diploma 90%ban kitartás kérdése.
2018. jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Szimplan el kell fogadni, hogy nem egyenlonek szulettunk. Valaki sportokban jo, valaki real tantargyakbol, stb.

Valamihez biztos van tehetseged, caak meg kell talalni es fejleszteni. El nem tudom kepzelni, hogy ilyen normalisnak tuno irassal semmibol sem legyel jo. Kreativ vagy? Szeretsz rajzolni? Szereted a verseket tanulni? Nem nyafogni kell, hanem megtalalni azt, ami erdekel, ha mar ennyire zavar, hogy csak te nem jarsz egyetemre.

1. Mondjuk nem irtad le mi a pontos hattere ennek az egesznek, de ha valami nagyon komoly van, pl sulyos fogyatekossaggal elsz, akkor el kell fogadni a tenyt, egyetem nelkul is boven lehet boldog eletet elni. Inkabb ne legyen diplomad, minthogy egy bufeszakon vegezz es utana majd elmenj eladonak, mert nem talalsz munkat.

2. Mi az oka, hogy nem megy a tanulas? Nehezsegeid vannak vagy csak lusta voltal es nem tanultal? Miben vannak nehezsegeid? Nem tudtal magadnak felmentest szerezni belole? Miert nincs erettsegid: abbahagytad a gimit vagy csak megbuktal?

Egy erettsegit szerintem probalj azert meg, mert manapsag anelkul sehol sem latnak szivesen, meg kukaskent sem.

2018. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Ahogy egyik ismerősöm: Alapított egy favágó vállalkozást, felvett munkásokat. Ma már diplomás erdőmérnököt is alkalmaz és jól mehet neki mert terepjárója van. Ja és ennek az ismerősömnek sincs érettségije. Épp nemrég beszélgettünk régi ismerőseimmel róla és a 6 elemit végzett sikeres juhászokról, mint például Stadler József és még három továbbit is említett.

Fáj hogy nem terhelted túl az agyad értelmetlen dolgokkal egy érettségiért és egy egyetemen? Hogy aztán a végén alkalmazott maradhass? Ne fájjon, hidd el nekem. Elárulom hogy én szinte mindig jeles tanuló voltam és mérnök is lettem, de ha újra kezdhetném az életem akkor max. egy érettségit szereznék. Mert a sikert a tapasztalatom szerint és az említett példák szerint is kisebb úton és kisebb erőfeszítéssel is el lehet érni. Sőt úgy lehet csak igazán sikerről beszélni.

Van is egy mondás: A szegénység az amikor nagy erőfeszítéssel érsz el kis eredményt. A gazdagság meg az amikor kis erőfeszítéssel érsz el nagy eredményt. Ha szegény akarsz lenni akkor szerezz diplomát és légy magyar alkamazott. Ha meg gazdag akarsz lenni akkor feküdj le a laptopod mellé kényelmesen és ismerősöktől és máshonnét szerezd meg az infókat ahhoz, hogyan legyél munkaadó. Te választasz.

Amúgy engem meg az zavart hogy alacsonyabb iskolával is munkaadók lettek emberek, míg én meg proli voltam diplomával is. De ma már nem zavar mert már én sem vagyok alkalmazott.

2018. jún. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt diplomát szerzel mérlegelj, hogy csak azért kell diploma mert másnak is van, vagy azért mert magad látod úgy hogy a sikeredhez kell. Mert sok ember például azért épít nagy házat mert másnak is nagy van. Ja hogy aztán sok szoba üres lesz? Meg felhízlal a hitel fizetésével sok bankárt? De hisz nem azért épített nagyot mert ésszerűen akkora szükséges neki és a saját elvárásainak eleget tegyen. Hanem azért hogy mások elvárásainak tegyen eleget.
2018. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetemi végzettséggel nem osztanak emberi tulajdonságokat, - a papir csak egy eszköz, ami által bürokraták által felállított mércéknek felelhet meg az ember, de ettől még semmire sem lesz rátermett az ember.

- Ezt a fogalmat 2000 körül törölték a magyar szótárak mindegyikéből, - ha papírod van, hentesként is lehetsz darukezelő.

2018. jún. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki egy érettségit sem tud letenni az vagy funkcionális analfabéta, vagy lusta dög.
2018. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!