Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket gimnáziumot ajánlanát...

Melyiket gimnáziumot ajánlanátok? Vélemények?

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak pár gimnáziumot, és szeretnék egy-két személyes tapasztalatot hallani róluk. (Amúgy az átlagom kicsivel 4,0 felett van és B1-es német nyelvvizsgával is rendelkezem.) Ezek gimik; Petőfi Sándor Gimnázium (Bp), Eötvös József Gimnázium (Bp), Deutsche Schule Budapest.

2019. máj. 27. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Az Eötvös az egyik legjobb gimnázium az országban, a másik kettőről még csak nem is hallottam. Úgyhogy ezek közül Eötvös, de ezzel az átlaggal ami neked van szerintem esélytelen. Keresgess még, például a Veres Pálné is a közelben van, és könnyebb bejutni.
2019. máj. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ok, mindenesetre köszi
2019. máj. 28. 09:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Valaki más véleménye?
2019. máj. 28. 09:31
 4/7 anonim ***** válasza:

A Petőfiről úgy tudom, hogy elég közepes.

Szerintem érdemes belehúznod a 8. félévi jegyekbe és az írásbelikre nagyon készülj fel. A gyorsaság is számít, úgyhogy hasznos nagy rutint szerezni az írásbelik megírásában.

2019. máj. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem személyes tapasztalat, de azért leírom, hátha segít. Szerintem szinte minden attól függ, hogy milyen lesz az írásbelid (Meg persze a szóbeli). Az Eötvös sem lehetetlen egy 80-85 feletti írásbelivel. Petőfi elég gyenge gimi, és nem is túl jó, legalábbis a nyílt nap szar volt. Amúgy érdemes elmenni ezekre. A Deautsche Schule szerintem nem 4 évfolyamos, de, ha igen, biztos, hogy B1-nél jobb nyelvtudás kell. Az nem ingyenes...
2019. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az Eötvös az ország egyik legerősebb gimnáziuma, mìg a Petőfi jóval gyengèbb. A kèt vèglet. Szerintem próbálj inkább a kettő között. Madách (bár ennél nagyon jó központi kell, de megèri, szuper suli), Szent László, Veres Pálnè, Ady Endre, ezekről hallottam jókat. A Deutsche Schule fizetős, mást nem tudok róla.
2019. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Basketballgirl ***** válasza:

Egyértelműen az Eötvöst, de azért az eléggé kemény suli, 4,0es átlaggal nem biztos, hogy sikerülne:( Bár, ha az írásbelid extrára sikeredik (értsd: 85-90+) akkor nem felejtős, próbáld meg.

Őszintén a Petőfiről elégge rosszakat hallottam, szerintem nagyon gyenge gimi.

Deutsche Schuleról nem tudok sokat, de ugye az fizetős és elég valószínű, hogy b1-nél jobb nyelvtudás kellene.

Én a helyedben megnéznék másik sulikat is, a hvg-s rangsor segíthet és mindenképp (!) menj nyílt napokra.

Hajrá hajrá a felvételinél :)

2019. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!