Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020-tól a főiskolához is...

2020-tól a főiskolához is kell nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
2019. jún. 3. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. jún. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem csak az egyetemhez kell?
2019. jún. 3. 18:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy szól a rendelet (törvény? Mindegy) hogy "felsőoktatásba való jelentkezéshez" kell. Ez az egyetemet és a főiskolát is magába foglalja, szóval igen, kell oda is.
2019. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy egyetem és főiskola. Ez már megszűnt. bsc és msc van. Attól, hogy Szent István Egyetem vagy Gál Ferenc Főiskola még ugyanaz az bsc képzés megy. Annyi, hogy Egyetemeneken lehet msc-t indítani, főiskolán nem.
2019. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Az előző válaszoló kissé téves választ adott: főiskolák is indíthatnak mesterképzést, semmi akadálya, ha akkreditáltatni tudják. Az említett Gál Ferenc Főiskolának is van akkreditált etikatanári mesterképzése. Sőt: amikor az egri Eszterházy Károly Egyetem még főiskola volt, doktori iskolát működtetett történelemtudományokból! Egyszóval gyakorlatilag csak az elnevezés a különbség. A nyelvvizsga minden felsőoktatási intézménybe való bejutáshoz kell, kivéve a 2 éves felsőoktatási szakképzéseket, ahova nem kell.
2019. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a bolognai folyamat óta a főiskolai képzés = Bsc. Tehát igen, kell. Még osztatlan szakokra is.
2019. jún. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!