Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átjelentkezés. Hogy tudnám...

Átjelentkezés. Hogy tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kérdésemet inkább az érintett egyetem TO-ján kellene feltennem (el is megyek majd), csak arra gondoltam, hogy talán valaki járt már hasonló cipőben és tud mesélni a tapasztalatairól.


Tavaly felvettek egyetemre levelező államilag támogatott szakra, ahol az első félévre beiratkoztam, de családi okok miatt végül mégsem tudtam járni. A második félévet halasztottam. Időközben azonban másik városba költöztünk, ahol ez a szak csak nappalin indul.


Kérdésem: van-e rá valamilyen mód, hogy átjelentkezzek ide? Vagy mindenképpen csak új felvételi eljárással tudom az új városban elkezdeni ezt a szakot? Vagy esetleg pótfelvételivel, bár ott meg csak költségesen indul (ha egyáltalán meghirdetik).

Nagyon nem szeretnék kihagyni még egy évet, főleg úgy nem, hogy most már az az akadályozó tényező sem áll fenn, ami tavaly igen.


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. júl. 7. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:
általában átvesznek, de ez nagyban függ attól, hogy az új intézményben milyen a képzés tematikája. hugomnál, aki egyetemet váltott, és biológiát hallgatot, az állatrendszertan tárgyát nem ismerték el, mert az egyik iskolában 2, a másikban 3 féléves a képzés. vagy valami ilyesmi. a lényeg, hogy a sulitól függ, és az új suli TOján kellene kíváncsiskodni.
2010. júl. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én az első félévben egy órára sem tudtam bejárni, így egyetlen kreditet sem szereztem. Tehát idén újrakezdeném, ha lenne erre lehetőség. Így is vesztettem már egy évet, többet nem szeretnék.
2010. júl. 8. 16:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem irj a sulinak egy emailt,hogy szeretnél átjelentkezni.Én is hasonló cipőben voltam. De én estire akartam átjelentkezni.Nekem azt irták vissza hogy csak a jelenlegi jogviszonyommal tudnak átvenni. Tehát fizetősön.
2010. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!