Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mi akarok lenni...

Nem tudom mi akarok lenni később és azt sem hogy milyen faktot válasszak (? )

Figyelt kérdés
Hát a reál tantárgyak nem igazán mennek(matek 2-3 kémia 2) viszont fizikabol mondhatjuk hogy jó vagyok(4) bár nem igazán értek sok anyagot. A nyelvekből(angol német) 5 vagyok és irodalombol/nyelvtanból is 5 es ezeket szeretem is(habár az angol igeidőkkel voltak nehezsegeim). Földrajzból jó vagyok(4) de nem igazán érdekel. Bioszból 5 vagyok amit szeretek is viszont mindent csak bemagolok, nem mindig értek mindent. Szerintetek ezek alapján milyen faktra menjek majd? Es mi legyek később?
2019. jún. 4. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Történelemből milyen vagy?
2019. jún. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlen szupernek lenned egy tárgyból, amit felveszel faktnak, én pl. 3-mas voltam mindig is matekból, nem is mertem faktra menni mert hú de nehéz, de pl ott jobb tanár volt mint sima órán és szerethetőbbé tette volna nekem az egészet.

A helyedben elmennék egy angol-matekra. A matek is csak abból áll, hogy leülsz és gyakorlod, ráadásul középiskolás szinten a net is csurig van oktató videókkal, ha valami hiányozna.

2019. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Történelemből is 5 vagyok.

És köszönöm az utolsó válaszolónak, de én már annyi videot neztem hatha megértem,magántanarhoz is jártam de nem sokat ért. Mondjuk amikor még másik tanárom volt addig szerettem a matekot és 3-4 voltam belőle. Viszont most már utálom, es mar nem is értek belőle semmit.

2019. jún. 4. 17:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azért mondanám, hogy akkor menj töri faktra mert szerintem azt sok helyen figyelembe veszik felvételin ha abból emeltezel (humán szakoknál legalábbis), és még van időd gondolkodni merre menj.
2019. jún. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

22 éves vagyok, és még mindig nem tudom, hogy mi szeretnék lenni. Én biosz kémiát választottam szülők nyomására. Felvettek orvosira, de otthagytam. És most ott tartok, ahol Te.

Én csak annyit javaslok, hogy próbálj meg kitűzni egy célt magad előtt, hogy a (távoli) jövőben hol tudnád magad elképzelni. Gondolok itt olyanra, hogy emberek között vagy egyedül. Irodában vagy szabad területen. Keresd meg azt a munkaterületet, ami örömet okozna neked, próbálj meg afelé menni.

Attól ne félj, hogy magolod az anyagot. Én is magoltam, bár erre csak később jöttem rá, amikor leesett, hogy máshogy is lehet.

Próbáld meg a tanagyakot máshogy elsajátítani. Fontos, hogy kapcsolj ki minden elektronikai eszközt. Ha 5 percenként jön egy üzi, akkor mindig megakadsz a tanulásban. (Velem is ez volt.) Próbálj meg nem vázlatpontokat magolni. Olvass el egy hosszab fejezetet, és próbáld meg visszamondani a lényeget. Kezdetben nehéznek fog tűnni ez a módszer, később annyira bele lehet jönni, hogy visszamondani sem kell, csak egyszer elolvasni. Majd ismétlésként később mégegyszer.

Tanulni is meg kell tanulni. :)


Ha végképp nem tudod eldönteni, akkor válassz törit, és valamilyen nyelvet. Azzal nem lehet mellélőni.

2019. jún. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!