Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy duális képzésnél úgy...

Egy duális képzésnél úgy szokott lenni, hogy X nap munka és X nap egyetem?

Figyelt kérdés

Pl. 15 nap egyetem és 7 nap munka, és amíg a munka van, addig az egyetem felé sem kell nézni?


Vagy máskülönben hogyan oldható meg az a dolog, hogy a duális képzésben résztvevő munkahelyek 120 km-re vannak minimum az egyetemtől?


2019. jún. 5. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van (Pannon Egyetem), hogy tanítás Hétfőtől Csütörtökig van mindenkinek (Pénteken csak olyan óra lehet, amiből a hét más napján is van óra) és Pénteken mennek dolgozni a duálisok. Ezen felül tanítási szünetben és vizsgaidőszakban is menni kell dolgozni minden nap (kivéve ha vizsgája van az embernek aznap).
2019. jún. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ! Megkérdezhetem, hogy Te milyen szakon vagy?

És hogy hova jársz/jártok dolgozni helyileg?


Az úgy elég húzós lehet amúgy, mert láttam olyanokat pl. a Miskolci egyetemnél, hogy Budapesten, vagy Dunaújvárosban volt a munkahely. Sőt olyat is, hogy Győrben, bár az már nem emlékszem, hogy milyen szakon, illetve hogy BSc-n volt e egyáltalán, lehet az már MSc volt...

De gondolom Ők pl. másképpen oldják meg, meg még néztem egy csomó egyetemnél, hogy milyen messze vannak a munkalehetőségek, duális partnerek.


Mindenesetre a válaszod hasznos volt, mostmár legalább tudom, hogy a Pannonon hogy van.

Köszi mégegyszer!

2019. jún. 5. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Villamosmérnöki szak, és én nem vagyok duálisos, de jó páran azok az ismerőseim közül. Legtöbben Veszprémbe járnak (itt van az egyetem is), 2-3 kilométerre több cég is található ahova lehet menni. 1 valakiről tudok, hogy Ajkára jár, de ő azért oda, mert amúgy ott lakik és így egyszerűbb neki.
2019. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm neked, valamint annak is aki privátban írt!
2019. jún. 5. 21:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Aki privátba írt, az mit írt? Máshol is így van? Mert erre kíváncsi vagyok :)
2019. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, náluk is így van, Ő a SZTE-re jár, viszont náluk nem is lehet péntekre órát felvenni...

Remélem, hogy nem gond, hogy kiírtam ide a lényeget, nyílvánosba.

2019. jún. 5. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!