Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász-közgazdász jó szakpáros...

Jogász-közgazdász jó szakpárosítás?

Figyelt kérdés

2019. jún. 7. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel mindkét terület akkor remek párosítás, mindkét terület hasznos pl egy cégvezetőnek vagy menedzsernek.
2019. jún. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen érdekel, sokáig problémám is volt, hogy vajon melyiket válasszam, aztán kitaláltam, hogy miért ne mindkettőt, de majd meglátom hogy bírom :D
2019. jún. 7. 18:44
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Legjobb. De nem javaslom egyszerre a kettőt. Inkább egymás után. Esetleg az egyiket később, munka melett levelezőn. Utóbbi esetben a jogot raknám előre nappali rendszerben, és később munka mellett levelezőn a közgázt.
2019. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A jogi diploma megszerzése és a szakvizsga közti 3 éves időszakban gondoltam elvégezni a 4 féléves jogász közgazdász képzést.
2019. jún. 7. 21:03
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Na hát ez így szerintem a legjobb.
2019. jún. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Mármint ez akkor szakirányú továbbképzés? Mert a kérdés mást sugallt! :)
2019. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem továbbképzés. Utána néztem azóta ennek én is. Corvinuson van direkt jogász diplomával rendelkezőknek 4 féléves közgáz képzés, ami rendes BSc diplomát ad. Reális is, lévén, hogy a jogász tantervben van két félév pénzügyi jog és számos gazdasági alapozó tárgy.
2019. jún. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Szerintem meg továbbképzés:


[link]


Magyarán közgazdásznak nem mondhatod magad, ha elvégzed,közgazdász állások betöltéséhez kevés.

2019. jún. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Van jogásznak (osztatlan) és közgazdásznak (Bsc) lehetősége, hogy vagy közgazdász diplomára épülő 4 féléves jogász képzést végezt, ezt általában jogi karok oktatják (jogi szakokleveles közgazdász). Vagy van jogász diplomával rendelkezőnek lehetősége, hogy 4 féléves közgazdász képzést végezzen el, amit általában gazdasági karok oktatnak (jogász-közgazdász). Az utóbbi esetben pontatlan a megnevezés, mert ha azt mondom, hogy jogász-közgazdász akkor arra asszociálhatok, hogy elvégezte a jogot és a gazdaságit is külön-külön. A 4 féléves képzés amúgy szakirányú továbbképzésnek minősül, általában fizetős. Valamint nem igaz, hogy ugyanúgy bsc diplomát ad, vagy ugyanúgy osztatlan diplomát ad, mert aminek feltétele az egyik diploma megléte, az szakirányú továbbképzés. Az megint más, hogy érettségivel jelentkezel az egyikre és a már előtte tanult tárgyakat elfogadtatva hamarabb fejezed be.


Egyszerre járok pénzügy számvitel bscre és jogász osztatlanra, bírható, de 0 szabadidő, 15 vizsga/félév

2019. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, annyi kérdésem lenne még, hogy ilyen végzettséggel milyen állást lehet betölteni? (Ami kapcsolódik is a területhez)
2019. júl. 4. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!