Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak az angoltanári-ma...

Mit tanuljak az angoltanári-magyartanári MA diplomám után? Milyen irányba képezzem magam, aminek ténylegesen van haszna?

Figyelt kérdés

Tavalyelőtt diplomáztam le. Jelenleg is tanárként dolgozom már 7. éve.


Szeretnék még tanulni munka mellett. De mit érdemes 30+ évesen ilyen diploma után? Vagy mit csináljak?

Szeretek tanítani, de a rendszerbe "nem illek", mert merek gondolkozni és nem csak robotként hajtom végre az utasításokat. Ezt pedig egyre kevésbé tolerálják a jelenlegi munkahelyemen.

Ezért gondoltam, hogy jó lenne esetleg más irányba is elindulni, amíg nem késő.



2019. jún. 8. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindig meglep, amikor diplomás emberek a GYK-n kérnek tanácsot a karrierjükre vonatkozóan. Főleg olyanok, akik "mernek gondolkozni". Kérdésedre válaszolva el kellene döntened, hogy a korábbi tanulmányaidra akarsz építeni, vagy sem. Előbbi esetben adódik a tolmács képzés. Utóbbi esetben viszont rengeteg lehetőséged van a virágkötőtől a kozmetikuson át a villamosmérnökig. Hogy mihez lenne kedved, mi nem tudhatjuk.
2019. jún. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem lévő is irja: milyen területre mennél? Milyen környezetben dolgoznal szívesen? Az angol tudásod jó alap mind műszaki, mind gazdasági szakokra.
2019. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves Kolompár!


Nem értem, mi a probléma azzal, ha valaki diplomásként az itteni emberek meglátására IS kíváncsi?

Azt már megtapasztaltam, hogy sok diplomával nem rendelkező embernek lehet nagyobb élettapasztalata és jobb meglátása, mint a diplomásoknak. Én pedig nyitott vagyok, meghallgatok másokat is.


Szerinted ha leülnék a feletteseimmel/munkatársaimmal megvitatni ezt a kérdést, mennyiben néznék úgy, hogy nekem (is) hasznom legyen belőle? Elárulom: semennyire, mert céljuk, hogy a rendszer szolgájává tegyenek...


Ha a baráti körömben érdeklődnék, éppen az ismeretség elfogultsághoz is vezetne, így azok válasza is csak részben lenne megalapozott.


Így pedig több közösségből érkezők meglátásaihoz juthatok. Aztán a döntést persze magam hozom meg.


Azt is írtam a kifejtős részben, hogy mik érdekelnek...


Ismét leírom:

Első helyen

- pszichológia

- informatika


Informatika felé hajlok, mert az a pedagógusi pályától különbözőbb, másabb. De azon belül érdemes BSc-be kezdeni, vagy elég egy FOSZK képzés a meglévő diploma mellé?

Ilyen és hasonló kérdések fogalmazódnak meg bennem.

2019. jún. 8. 13:13
 4/9 anonim ***** válasza:
#13.13 Hát én sehol sem látom a kifejtős részben, hogy mi érdekel, de a lényeg, hogy most leírtad. A pszichológiát nem javaslom, mert nagyon hosszú a tanulási idő, és meglehetősen telített a szakma. Az informatikában sokkal több fantáziát látok. Nagyon sokféle képzés közül választhatsz az egyszerű OKJ-tól a diplomán át a nagy cégek (pl. Microsoft, Cisco) méregdrága tanfolyamaiig. Kérdés, hogy elég megszállott vagy-e ehhez a szakmacsoporthoz. Mert a képzés igazából csak az eleje a tanulásnak. Ha a topon akarsz maradni, akkor folyamatosan tanulni. Kell. A másik probléma, hogy az informatika azért nagyon unalmas tud lenni. Bekerülsz egy nagy céghez, és sablonok alapján kell dolgoznod. Ez nem könnyű olyannak, aki szeret gondolkodni.
2019. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A kulcsszavaknál adtam meg: pszichológia, informatika.

Lehet, egyértelműen le kellet volna írnom, ezért utólag bocsánat! Tényleg.


És éppen ez a dilemmám, amit Te is írsz: a pszichológia érdekel, de telített a szakma és nem 5 év...az anyagi oldala pedig még nem is került említésre, hogy visszajönne-e idővel.


Az informatika is érdekel, ugyanannyira és abban több lehetőséget látok. De ugyanúgy van ott is a dilemma.

Azért nem csak sablonokkal dolgozik egy informatikus. Pl. programozásnál kell a gondolkodás, stb.

2019. jún. 8. 13:44
 6/9 anonim ***** válasza:
#13.44 Programozásnál csak elvileg kell a gondolkodás. A cégek profitra törekednek. Miért van annyi bugos program? Miért tart több másodpercig, mire betölt egy viszonylag egyszerű weboldal? Miért fedeznek fel állandóan biztonsági réseket? Mert gyorsan kell kódolni. Ez a legfontosabb. Fontosabb, mint a hatékonyság és a hibátlanság. Ha sietni kell, letöltesz a netről, vagy átveszel a kollégától néhány sort. Nincs időd ellenőrizni, hogy tényleg jó-e, mit is csinál valójában. Bemásolod, látszólag működik, a főnök örül, jöhet a következő lépés. És azért ahhoz, hogy napi 8 órában kódolj, tényleg kell egyfajta megszállottság. Emberekkel foglalkozni akár pszichológusként, akár tanárként egészen más életforma. Tehát mielőtt éveket és sok pénzt fordítasz tanulásra, alaposan gondold át, milyen életformát tudsz vajon éveken át követni. És vajon tartható lesz-e az az életforma akkor is, amikor esetleg gyerekeid lesznek.
2019. jún. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az informatika nem egy szakma, hanem egy életforma. Ha nem érdekel nagyon, nem vagy benne teljesen biztos, hogy ezt szeretnéd, akkor ne válaszd.
2019. jún. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha tanár vagy, akkor bizonyára szereted a pörgést, az emberekkel való közvetlen munkát. Az infót épp ezért nem nagyon ajánlom, szerintem nagyon hamar eleged lenne a monotonitásból, a “robotolásból”. Akiket én ismerek informatikusokat, a többség magának való és élvezi ha egyedül, csendben dolgozhat. Biztos, hogy ez hozzád is illene? Nem viselne meg a nagy váltás? Elvégre most akár 150-200 gyerekkel/fiatal felnőttel vagy napi kontaktban, őket irányítod, plusz ott vannak a szüleik és a kollégáid. Ehhez képest egy irodában ülni és programozni nagyon más.

A pszichológia meg ahogy előttem is leírták, hosszú és kemény menet. Nagyon sok év tanulást (és olykor pénzt) igényel, mire önállóan praktizálhatsz és akkor sem olyan egyszerű az elhelyezkedés, mert rengeteg pszichológus van.

Tanári diplomával egyébként van, aki bankban dolgozik, más múzeumban, utazási irodában, multinál, ahova komoly nyelvtudás kell stb stb.

2019. jún. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8


Köszönöm szépen a segítő válaszodat!

Azért is gondolkozom váltáson, mert épp a "pörgés" az, ami hamar kimerít.

Évek óta azt kerestem, hogy ha szeretek tanítani, miért vagyok fáradt?


Amikor csak részmunka időben voltam tanár, imádtam, és nem is voltam kifáradva. Éppen azért is vettek fel véglegesítve évekkel ezelőtt arra a helyre.

De így jöttem rá, hogy a "pörgés" így nekem sok.

2019. jún. 14. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!