Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi szerint érdemes egyetemet...

Mi szerint érdemes egyetemet választani? 22f

Figyelt kérdés
Inkább azt nézzem hogy olyat válasszak amit szeretnék tanulni, de később nehéz vagy lehetetlen vele elhelyezkedni(pl biológus, ökológus)? Szeretem a biológiát, de hát kitudja hol lehet ilyen munkát csinálni. Vagy inkább aszerint válasszak ami kevésbé érdekel de viszont mindenhol keresnek ilyet és ráadásul baromi jól fizetik (pl programozó). Azt meg úgy tudom nagyon nehéz szak és sok matek van. Nekem a matek világéletemben nem ment. De mostanában ez a szak az egyik legkeresettebb ha jól tudom. De mondhattok még pár szakot ami érdekelhet és utána könnyű vele elhelyezkedni meg még jól is fizet
2019. jún. 9. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Mindenkepp azt tanuld es csinald amit szeretsz. Gondold at jo alaposan, es ne csak az egyetemeket hanem a szakmakat egyeb munkakat is nezd at.
2019. jún. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miben képzeled el magad a diploma után? Én biológus vagyok, de én tudtam, hogy ez akarok lenni. Akik nem tudták, azok feladták, mivel ahhoz nehéz szak, hogy ellébecoljonak.
2019. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én nem tudom hogy milyen a biológus munka,de tudom hogy a biológiát mint tantárgyat mindig is szerettem. A gép előtt meg sokat ülök. Arra meg azért iratkoznék mert utána jól lehet vele keresni
2019. jún. 9. 22:38
 4/11 anonim ***** válasza:
A középsulis biológiának nem.sok köze van az egyetemihez, rengeteg rendszertan, bikém, molbi, genetika, mikrobiosz, élettan. Csak úgy lehet megtanulni ha érdekel. Meg a laboros meló sem való mindenkinek, iszonyú monoton tud lenni.
2019. jún. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A leirasod alapján a programozót felejtsd el. Ez nem egy szakma, hanem az életforma. Ha nem vagy benne 100% biztos, akkor hanyagold, pláne, ha nem megy a matek.
2019. jún. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt nézd, hogy mivel szeretnél majd foglalkozni egész életedben. Az egyetem csak 3-5 év, utána viszont 40 évet dolgozol majd abban a szakmában. Természetesen lehet, hogy váltasz, de szerintem akkor is az egyetem utáni élethez érdemes tervezni.
2019. jún. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ökológia szakkal mit lehet csinálni?
2019. jún. 10. 10:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Azzal kb. Csak úgy találhatsz munkát, ha ktt maradsz az egyetemen kutatni (4 év phd majd tanársegèd stb). Az egyed feletti szinteket vizsgálja, társulásokat stb.
2019. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
3. Valaszolo, hat a monoton munka nekem se valo mert csinaltam mar olyat es majd bele orultem, alig vartam hogy otthagyjam szoval az olyan munka teljesen kilove.
2019. jún. 10. 14:10
 10/11 A kérdező kommentje:
Most en azt nezem hogy milyen tantargyakat szerettem altalanosba, kozepsuliba. A biologia volt a kedvencem es azt jol tudtam. A masodik kedvenc tantargyam az angol volt talan. Imadom a nyelvet es angolokkal is szoktam beszelni. Megeri okologiara iratkozni vagy inkabb anglisztika? Azzal mi lehetek?
2019. jún. 10. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!