Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszakicikk eladó és eladó...

Műszakicikk eladó és eladó között mi a lényegi különbség? Mármint úgy értem, hogy eladói szakmával megyek egy műszaki boltba, mint eladó van akadálya a felvételnek? (informatikusként végeztem és most tekintsünk el minden más szemponttól)

Figyelt kérdés

Műszakicikk eladói képzést gondoltam elvégzem, hogy műszaki boltban tudjak dolgozni.


Ez a képzés viszont az én környezetemben nincs és a legközelebbi ilyen képzést indító iskola az 400 km távolságnyira van viszont eladói képzést felnőttképzésként indítanak tőlem 30 km távolságra.


(Levelezőit a legutolsó esetre hagyom, mivel arról, hogy van e lehetőség levelezőn elvégezni információt nem találtam.)


Szóval ez a kérdésem, hogyha sima eladói szakmát szerzek az műszaki boltban hátrány lenne vagy előny? (informatikai OKJ-vel plusszba)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 11. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi akadálya, eladó az eldó FEOR szempontból nézve, ugyanúgy elfogadják.

A többi csak "oktatáspolitika".


Többféel vizsga után több vizsgadíjat lehet beszedni. Például ha egy szakmát három felé szednek, akkor az már egyből háromszor annyi vizsgadíj.


A FEOR számoknál meg egy azon munkakörhöz több különböző "szakmát" is ugyanúgy elfogadnak...

2021. jún. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha elvégzel egy kereskedő boltvezető, avgy kereskedő vállalkozó képzést, azzal is ugyanúgy fel fognak venni eladónak.

De ha nincs hozzá végzettséged, gyakorlatilag akkor is felvesznek, mert "eladónak" bárkit felvesznek, ha nincs gyakorlata sem akkor max rátanitíják és az első 6 hónapban nem kap annyi pénzt mint aki már ott van két éve.

2021. jún. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!