Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igazságügyi igazgatási szakot...

Igazságügyi igazgatási szakot elvégzők, hol tudtatok elhelyezkedni? 20/L

Figyelt kérdés

Bármilyen igazságüggyel kapcsolatos álláslehetőséget nézek, a legtöbb jogi végzettséget követel meg, míg másokhoz elég egy jogi asszisztensi okj is.

Sőt sok álláslehetőségnél az igazságügyi, közigazgatási diploma, csak "előnyt" jelent, de igazából elegendő hozzá az érettségi is.

Érdemes elvégezni ezt a 3 évet, ilyen kilátásokkal?


2019. jún. 11. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
Felvi.hu szakleírás, vègzés utáni kilátások valamint szakmatérkép fül.
2019. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezzel a jogi titkárnői pozíciókat lehet betölteni, a jogászokat segítik, pl. bíróság, ügyvédi iroda stb.
2019. jún. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Nem erdemes....ezerszer jobb szakok vannak ennel. Most mar sok helyen jogi diplomaval rendelkezo személyeket dolgoztatnak ilyen munkakörben is, altalaban kezdoket. Kb kapnal egy 150-180 ezres fizut, ezert nem érdemes három évet tanulni...
2019. jún. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Júliusban szereztem meg ezt a diplomát, most regisztráltam munkanélkülire mert 2 hónapja nem találok semmilyen állást. Egy titkári pozícióra jó lettem volna de végül nem szóltak hogy mehetek. Egy vezető pozícióban lévő ismerős is csak közfoglalkoztatottnak tudna berakni.


De persze ha van bíró, ügyvéd, ügyész ismerősből lehetőleg nem csak 1 akkor még van esély, de anélkül senki ne vágjon bele a jogi pályába!!! 22/f

2019. szept. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!