Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tagozatra jelentkezzek...

Egydonteskeptelenlan kérdése:

Milyen tagozatra jelentkezzek gimiben?

Figyelt kérdés

Költözés miatt gimit kell cserélnem,tizedikbe megyek jövőre. Kilencedikben humán tagozatra jártam(emelt töri és magyar órák),mert akkor még úgy gondoltam ügyvéd szeretnék lenni. Azóta egyre jobban elkezdett érdekelni a nyelv(angolból nemsokára megpróbálom a nyelvvizsgát, németet 2 évig tanultam az iskolában+8 hónapig Németo.-ban laktam,ahol német iskolába jártam és szeretnék elkezdeni spanyolul tanulni). Azóta is érdekel a jog,de a nyelvek is és nem tudom eldönteni milyen szakra menjek.

(Kilencedik évvégi jegyeim:magyar,magyar sáv 3,töri:4,töri sáv:5,német:5,angol:5). Magántanárra nincs fedezetem szóval az kilőve.

Szerintetek mihez kezdjek?

Bocsánat a hosszú szöveg miatt.



2019. jún. 14. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell neked tagozat, mert az egyik idegen nyelvet gyakorlatilag minden gimnáziumban emelt óraszámban tanítják. A spanyollal gond lesz, mert egyrészt kevés iskolában tanítják, másrészt a többiek már egy éve tanulják, miközben te kezdő vagy.
2019. jún. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De valamilyen tagozatra muszály jelentkezni,mert azokban az iskolákban,amiket néztem nincs általános. Legtöbbször vagy humán, vagy haladó angol/német/spanyol+1 vagy 2 kezdő nyelvű lehetőség van.

Amúgy is ezekkel a tárgyakkal szeretnék a későbbiekben kezdeni valamit,csak ötletem sincs mit lehetne belőle kihozni.

2019. jún. 14. 22:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyelv

Az mindig jo lesz, akarmihez is kezdesz majd. Es soha nem lesz annyi idod nyelvet tanulni, mint a gimiben.

2019. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2019. jún. 14. 23:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyan sulit keress, ahol nem telt be a létszám egy angol-németes osztályban, a spanyolt meg tanuld külön. 10.-ben ráérsz eldönteni, hogy melyik tantárgyakat vagy hajlandó nagyobb óraszámban tanulni, és akkor azokból jelentkezel majd fakultációra. Hogy hová menjél továbbtanulni, az az utolsó két évben elég, ha kialakul. Hogy mi leszel, ha nagy leszel, az meg majd az egyetemen.
2019. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Haladó angol vagy német nyelvi tagozat?

Pesten elég sok gimiben tanulhatsz egyébként spanyolt (Kispesten kéttannyelvű is van, de ők első évben csak a nyelvet tanulják), de a miénkben pl sajnos nagyon színvonaltalan volt:( a másodikként felvehető nyelvek sajnos sokszor nem túl erősek. Ezért is ajánlanék inkább egy angolos vagy németes osztályt, a spanyolt pedig megtanulhatod magánúton, ha szeretnéd.

2019. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!