Van olyan egyetemi szak, ahova a középiskolából való jelentkezésnél nem lehet a duplázással számított pontot használni?

Figyelt kérdés

2019. jún. 15. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Nincs.
2019. jún. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Van. SZFE, MOME..M
2019. jún. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkrétan felsőoktatási intézményre gondolsz, akkor ott van a Sola Scriptura Teológiai Főiskola. Itt nem az érettségi pontszámaidat nézik, hanem egy vizsgát kell tenned a jelentkezéshez. Érettségivel kell rendelkezned természetesen. Szóval értelemszerűen duplázással nem lehet bejutni.


( [link]


De, ha olyan intézményekre gondolsz amiben szerepel az "Egyetem" megnevezés. (Szent István Egyetem, Budapesti Műszaki Egyetem). Akkor viszont a kérdésre a válasz, hogy nincs.

2019. jún. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%
Javítom magamat: tényleg van olyan "Egyetem" megnezevéssel, ahová nem az érettségi eredmények kellenek. Amiket a második írt. Bár amúgy még hozzátenném, hogy már nincs különbség Egyetem és Főiskola között. BSc, MSc, Osztatatlan képzések vannak már. Régebben volt az, hogy az Egyetemen már alapból osztatatlan képzésre mentél, a főiskolán meg nem.
2019. jún. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!