Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Román joggal Magyarországon?

Román joggal Magyarországon?

Figyelt kérdés
Romániában élek Erdélyben,lenne itt több kérdés is,az egyik az,hogy ha itt befejezem a jogot,akkor kezdhetek bármit de tényleg bármit vele M.O.-n?

2019. jún. 17. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Figyel, ne vedd magadra, de nagyon nem komáljuk errefelé a románokat, akik magyar nemzetiségűek és a mi adónkat élik fel és ide szavaznak. Nagyon sokan szidnának, ha átjönnél ide! eléggé ellenséges a hangulat az ide szavazó, az adónkat felélő román állampolgárok ellen, akik a fidesz kegyeit keresik!
2019. jún. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na várjunk,várjunk...én nem vagyok román 1

2.M.O-n szeretnk élni

3.Teljesen fidesz ellenes vagyok

2019. jún. 17. 17:44
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem vagy fideszes birka akkor nem lesz itt problemad az emberekkel
2019. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A magyar jogrendszerben, magyar bíroságokon, ügyvédi irodákban biztosan nem fogsz tudni dolgozni, hiszen más a rendszerünk, más jogszabályok vannak. Multiknál melyeknek erős román kapcsolataik vannak ott kaphatsz jogi munkát, de ott ezek az állások általában telítettek már, hiszen elég 1-2 ember arra a munkakörre.

Illetve átképzés és diploma honosítás után dolgozhatsz a magyar jogrendszerben is, de ez nem 1 éves folyamat.

2019. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy Magyarországon szeretnél majd dolgozni, akkor érdemes lenne itteni jogi képzést végezni.
2019. jún. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen kell itteni jogi képzés,teljesen más a joganyag, nem ismerik el automatikusan a jogi diplomát (minden országban más a jog), így biztosan nem alkalmaznak Magyarországon jogi munkakörben.

Esetleg "közösségi jogász" lehetsz még.

2019. jún. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
A diplomát elég honosíttatni de a jogi szakvizsgát (ami magyar joganyagból áll) mindenképp meg kell csinálni.
2019. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem,nagyon szépen köszönöm!
2019. jún. 18. 09:26
 9/11 A kérdező kommentje:
Annyit szeretnék még kérdezni,hogy ugye a romániai érettségi felsőfokúnak számit M.O.-n.Azzal mennyire könnyen juthatnék be jogra és koliba?
2019. jún. 18. 10:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Érettségit szintén honosíttatni kell. Itt megtalálsz mindent: [link]
2019. jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!