Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a külföldön élő magyarok a jővőben szavazati joggal élhetnek itt Magyarországon? Milyen jogon szólhatnak bele a mi életünkbe?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 19:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

nem tudom

Igazából adózáshoz kötném a választójogot! Aki nem ad bele, az ne válasszon! (más az ha valaki 18 éveses "első választó")

2010. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
Ez még csak fikció!
2010. dec. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Ha a Fidesz megadja nekiki ezt a jogot,ami a terveiben szerepel,akkor meg van a jogalap.

Amúgy pedig szemétség. Aki nem itt él,nem itt dolgozik,adózik,az ne döntsön az ország ügyeiben. Szavazzon ott,ahol éli az életét.

2010. dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Én erre csak annyit mondok, hogy végre kibújt a szög a zsákból. Végig ezt akarta a Fidesz, hogy legyen egy plusz 5 milliós szavazóbázis, akik csak a propagandából értesülnek a dolgokról. Ha ez megvalósul, márpedig 2/3-dal miért ne, akkor néhány lépéssel közelebb leszünk az egypártrendszerhez.
2010. dec. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
17%
Miért csak propagandával értesülhetnek? egyáltalán nem bizots, hogy mindegyikőjük a Fideszre szavazna ( bár az MSZP-re biztos nem)
2010. dec. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
46%

Legalább változatosabb lesz a kampány, több érv mellette nem jut eszembe.

Eddig úgyis csak nyugdíjas és földtúró támogatások növeléséről szólt, most bejön a határon túliak a támogatása is.

2010. dec. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a világ egyetlen országában sincs ilyen, hogy idegen állam polgára bele szólhasson az anyaország belügyeibe. Ti tudtok ellenpéldát?
2010. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%
Aki nem Magyarországon adózik, és nem viseli el a kormányzati politika gazdasági, társadalmi következményeit, az ne szólhasson bele a magyar politikába. Úgy gondolom, hogy az alapvető tisztesség ezt diktálja. Ha a Fidesz képes lesz erre az aljasságra, azzal végleg tönkreteszi az országot, és örökre egymásra haragítja majd a határ két oldalán élőket.
2010. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
37%
Eddig is szavazhattak. Bármelyik magyar állampolgárságú Amerikában, Franciaországban, Angliában etc. élő ember szavazhatott az országgyűlési választásokon, ha igényelte. Ez minden demokratikus országban így van. Legfeljebb most megtoldották ezt pár szavazóval. Legfeljebb az egész ilyen rendszert kellene eltörölni, máskülönben jogosan kapja meg minden külföldön élő magyar a szavazati jogot. Én semleges vagyok ebben a témában, de ebben a rendszerben úgy igazságos, ha minden külföldi magyar szavazhat, vagy ha ezt nem akarjuk, akkor töröljük el az egészet a francba. Az pozitív, hogy gondolnak a határon-túli magyarságra, más kérdés, hogy jó úton támogatják-e őket.
2010. dec. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

De én ezt nem értem....

Külföldön lakik.

Külföldön dolgozik.

Külföldre fizet adót.

Külföldi pénzzel fizet.

Külföldi boltokban vásárol.

Itthon meg szavaz a sorsunkról?????


Ez egy nagy szemétség.

2010. dec. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!