Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biotechnológia MSc-ről mik a...

Biotechnológia MSc-ről mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Főképp a PTE ÁOK képzése érdekel, de a többi helyről is szívesen meghallgatom az információkat.

Amik konkrétan érdekelnének (de bármi egyéb releváns tapasztalat jöhet): Milyen alapszak után mentél oda? Milyen színvonalú az oktatás? Milyen kutatások vannak az egyetemen, amibe diákként be lehet csatlakozni? Hol sikerült elhelyezkedni a végzés után? Utólag jó ötletnek tartod-e ezt a képzést, jelentkeznél-e rá újra?



2019. jún. 17. 19:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Helló.

én nem tanultam, hanem oktattam a PTE-ÁOK-on ezen a szakon mielőtt kimentem külföldre (2015), szóval lehet, hogy elavultak az infóim.


Ami biztos, hogy erős, minimum közepfokú angol kell, ha ez nincsen meg, akkor hozd fel magad egy jó szintre, mielőtt jelentkezel, hogy jól tudsz szóban és írásban is kommunikálni, mert különben az angol oktatást kínszenvedés végigülni, meg sok értelme nincs is.


Akkor érdemes szerintem odamenni, ha később külföldön vagy Magyarországon akarsz PhD-zni, Magyarországon leginkább kutatásban lehet ezzel elhelyezkedni, és akiket oktattam, azok közül is sokan tudtak külföldi PhD ösztöndíjat szerezni. Gyógyszeripar is lehetséges, de azt nem tudom, hogy milyen esélyek vannak, azt tudom, hogy a Richternél belehúztak a biotechnológiába, de hogy van-e felvétel náluk, azt nem tudom...


A szakon más szakokhoz képest erős a gyakorlati oktatás (legalábbis, amíg ott voltam), ami pozitívum. Vannak itt is, mint mindenhol jobb és rosszabb oktatók.


Mindenképpen jó, ha becsatlakozol kutatásba, minél előbb! Amikor témavezetőt választasz, akkor keress rá a nevére a pubmed.gov-on vagy a google scholar-ban, hogy hány idézettsége és publikációja volt az utóbbi pár évben. Ebből lehet látni, hogy mennyire jó kutató. Ha nincsen az UTOLSÓ 5 évben legalább 2-3 olyan nemzetközi folyóiratban publikált cikk, ahol az első vagy utolsó helyen szerepel a neve a szerzők között, és egyáltalán nem idézik a cikkeit, ne menj ahhoz az emberhez kutatni.


Írj privátot nyugodtan, ha van kérdésed.

2019. jún. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!